יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תקף הבוקר (שישי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו בחשבון הטוויטר שלו. "נתניהו משסה בי את כתבי החצר של רחוב בלפור", כתב ואף שלח איום פוליטי (לא) בלתי מפורש - "כנראה שנתניהו לא מכיר את התופעה הנקראת אפקט הבומרנג".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

 "כדאי מאוד שמישהו יספר לו על התופעה המעניינת הזאת", המשיך ליברמן כשהוא מתייחס לאותו "אפקט הבומרנג". חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד מיהר להגיב לדבריו של ליברמן: "איווט, עצוב לראות כיצד הפרגמטיות שהיתה בך הפכה לשנאה אישית כלפי נתניהו", כתב בתגובה לציוץ. "מדינת ישראל חשובה יותר מכעס אישי ושמירת טינה. לא יורקים לבאר ממנה שתית".

בראיון לעודד בן עמי אמש התייחס יו"ר ישראל ביתנו, שפרסם את המתווה שלו לממשלת אחדות, לפולנטר הפוליטי. ליברמן  האשים את נתניהו בכך שלמרות דבריו הוא עושה כל שביכולתו להכשיל את המגעים, והצהיר כי הוא מחכה שראש הממשלה ייכשל ושהנשיא יעביר את המנדט ליו"ר כחול לבן. 

"צריך להבין שראש הממשלה תקף, גידף ודיבר נגד רעיון ממשלת האחדות כל מערכת הבחירות", אמר. "הוא מבין שאין לו ברירה אלא לדבר בעד ממשלת אחדות כשבפועל הוא עושה הכל כדי להכשיל אותה. אני לא ממהר לשום מקום, אנחנו מחכים שמלאכת הרכבת הממשלה תעבור לגנץ - ואז נדבר כמו שצריך. אנחנו מתחייבים לעשות הכל על מנת לא להגיע למערכת בחירות שלישית. כרגע ברור, מעבר לכל ספק, שנתניהו מנסה להוביל אותנו למערכת בחירות שלישית".

הוא הוסיף: "שמתי הצעה שקולה ומאוזנת שמטיבה עם נתניהו והליכוד ואימצתי את מתווה הנשיא. צריך לדבר על קווי היסוד. נתניהו מדבר על 4 מיליארד שקל תוספת לביטחון - מאיפה הכסף יבוא? מה עם חוק המרכולים, גיוס הישיבות, הנכים? נתניהו הקים גוש של חרדים ומשיחיים ורוצה להביא את כל הגוש הזה. זה אבסורד, הוא היה מוכן להקריב איש ליכוד בכיר, אבי דיכטר, יו"ר ועדת חוץ וביטחון, אבל לא לגעת במשה גפני, יו"ר ועדת הכספים. כשזה יעבור לגנץ - שעון החול יתחיל לתקתק והכל יסתדר".