12 ימים לפיזור הכנסת: חבר הכנסת אחמד טיבי טען היום (שבת): אם הייתה קמה ממשלת מיעוט בראשות גנץ ובתמיכה מבחוץ של הרשימה המשותפת - אחד מחברי המפלגה היה נרצח. לפני שנכנס לאירוע, הותקף הח"כ בקללות על-ידי פעילי ימין שמחו על השתתפותו, שניים מהם עוכבו בידי המשטרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אם הייתה קמה ממשלה בתמיכה מבחוץ של הרשימה המשותפת וגוש חוסם - אני צופה שאחד מאיתנו היה נרצח... אחד מחברי הכנסת של הרשימה המשותפת. זו הערכתי, כן", אמר טיבי למראיינת עמליה דואק.

כשנשאל על מה מתבססת הערכתו אמר כי "על ניסיון העבר": "פעם אחת הצליח לנתניהו, אין סיבה שלא יצליח לו כי אנחנו מטרות קלות יותר מאשר ראש ממשלה מכהן. אם יעשו בדיקה מיקרוסקופית חזקה על הידיים של נתניהו ייראו כתמי דם של רבין על הידיים שלו. האיש שהסית על המרפסת אחראי - והוא ימשיך להסית".

מחאה נגד ח
מחאה נגד ח"כ אחמד טיבי בכניסה לאירוע שבתרבות
מחאה נגד ח
מחאה נגד ח"כ אחמד טיבי בכניסה לאירוע שבתרבות

בליכוד מיהרו להגיב לדבריו של טיבי ופרסמו הודעה לתקשורת: "אחמד טיבי מהלל השאהידים, שהיה יועצו הקרוב של הארכיטרוריסט יאסר עראפת, שדמם של אינספור ישראלים על ידיו, ממשיך בהפצת עלילות דם נגד ראש הממשלה נתניהו, ונגד מדינת ישראל כולה".

בכניסה לאירוע התרחשה כאמור מהומה, כאשר פעילי ימין שמחו על השתתפותו של טיבי נאספו בכניסה למתחם וניסו לתקוף אותו. הם הניפו דגלים ושלטים בגנותו של הח"כ וקראו: "טיבי מחבל, טיבי מהלל השהידים, טיבי רוצח". על שלטי המחאה, שבאמצעותם ניסו לתקוף את הח"כ, נכתב בין היתר: "טיבי! אתה לא רצוי כאן!", "טיבי! מהלל השהידים" ו-"תומך מחבלים לא בעירנו". בסופו של דבר הוא הצליח להיכנס והמשטרה עיכבה שניים מהמוחים.

טיבי התייחס לדברים באירוע עצמו והאשים את דוברי העברית בבורות בשפה הערבית: "המילה שאהיד והנאום שלי - אכן הגנתי על השאהיד... שאהיד הוא כל מי שנהרג על רקע סכסוך לאומי, והזכרתי את השאהידים של טבח כפר קאסם, את השאהידים של יום האדמה, את השאהידים של הפגנות אוקטובר... אתם יודעים מה המכנה המשותף של כל השאהידים שהזכרתי? הם נהרגו ולא הרגו".

 

אלי אבידר
"אין היתכנות לממשלה צרה". ח"כ אבידר | צילום: Noam Revkin FentonFlash90

גם ח"כ אלי אבידר ממפלגת ישראל ביתנו השתתף באירוע והתייחס לפלונטר הפוליטי. הוא אמר כי הוא לא רואה אפשרות כרגע להקים ממשלת מיעוט לפני פיזור הכנסת: "אנחנו לא בדרך לממשלה צרה כי אין ממשלה צרה שתענה על הצרכים של הציבור".

"ממשלה צרה בעצם תאפשר בעוד כמה חודשים של התחבטויות ובלאגן במדינה הזאת, והמדינה הזאת זקוקה לצאת מהבלאגן שלה", הוסיף ח"כ אבידר. "אין היתכנות לממשלה צרה - בטח לא שלנו ושל החרדים, כשאנחנו אומרים א' הם אומרים ב', כשאנחנו אומרים ב' הם אומרים א'".