סיעת כחול לבן פנתה היום (שישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו וליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, בדרישה כי נתניהו יתפטר באופן מיידי מכל תפקידיו כשר בממשלה - זאת בעקבות ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום. הדרישה של כחול לבן מופנת נגד ארבעת התיקים בהם מחזיק נתניהו - הבריאות, הרווחה, התפוצות והחקלאות.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בפנייה של סיעת כחול לבן באמצעות עורכי הדין נכתב: "על פי החלטות בית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ, שר המוגש כנגדו כתב אישום לא יוכל להמשיך ולכהן בתפקידו ולפיכך חלה עליך חובה לסיים לאלתר את תפקידיך השונים כשר בממשלת ישראל".

בכחול לבן הוסיפו: "חלה עליך חובה ברורה ובלתי ניתנת לפרשנות אחרת - עליך להתפטר לאלתר מכל תפקידיך כשר בהם הינך משמש". עורכי הדין הדגישו כי הפנייה לא נוגעת בשלב זה "לשאלה בדרך יכולתו של נתניהו לכהן גם כראש ממשלה לאור הודעת היועץ המשפטי".

עוד תקפו בסיעה בראשות גנץ: "במצב האנומאלי שנוצר, מצופה שתודיע לאלתר על סיום כלל תפקידיך השונים כשרים. ככל שלא תיעתר פנייה זו באופן מיידי, חובה על היועץ המשפטי לממשלה להורות למר נתניהו להתפטר מתפקידיו הנוספים וזאת באופן מיידי". עורכי הדין של כחול לבן ציינו כי אם נתניהו לא יתפטר, "ייאלצו מרשינו לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותם לרבות פנייה לבית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ". עוד ציינו כי מדובר בכתב אישום חמור. 

אמש התייחסה רביעיית כחול לבן להגשת כתב האישום נגד נתניהו. "בהופעתו הערב הוכיח נתניהו שהוא חייב לסיים את תפקידו וללכת ולהתמקד בענייניו המשפטיים", כתב יושב ראש הסיעה בני גנץ. מספר 2 ברשימה, חבר הכנסת יאיר לפיד אף החריף את הטון וקרא לראש הממשלה להתפטר בעקבות האישומים.

 עד לשנים האחרונות בנימין נתניהו הקדיש את רוב חייו לחיזוק מדינת ישראל. אם עדיין אכפת לו ממנה, הוא צריך לעשות למענה עוד דבר אחד: להתפטר.

 לקריאת המכתב של כחול לבן לנתניהו וליועמ"ש לחצו כאן