13 ימים בלבד לפקיעת המנדט להרכבת הממשלה, הסכמות ראשונות בין כחול לבן לישראל ביתנו: עם תום פגישת צוותי המשא ומתן של המפלגות שנערך היום (חמישי), הודיעו נציגיהן על הסכמות שהגיעו אליהן במספר נושאים - אך עם זאת, לא מדובר בנושאי דת ומדינה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הצוותים הסכימו על כך שבתקציב הקרוב תתבצע העלאת ההכנסה המינימלית לקשיש לגובה של 70% משכר המינימום. בנוסף, לא תהיה פגיעה במתווה העלאת קצבאות הנכים, והנושא יעוגן בבסיס התקציב הקרוב.

כנראה שלא סתם עדיין לא הושגו הבנות בנושאי דת ומדינה בין הצדדים. בישראל ביתנו חוששים שכחול לבן עובדים בכמה מישורים במקביל ולא ממהרים להתחייב‎. בכחול לבן טוענים שאין שום מחלוקות בתחום הדת והמדינה והדברים סוכמו עקרונית בפגישות קודמות. 

פגישת המשך של הצוותים תקבע לימים הקרובים במטרה להתקדם בגיבוש עקרונות ממשלת האחדות הלאומית הליברלית הרחבה.

הפגישה עם נציגי ישראל ביתנו מגיעה יום אחד לאחר פגישת צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן, שנפגשו אתמול (רביעי) בכפר המכביה בכדי לנסות ולהגיע להבנות שאולי בסופו של דבר ימנעו את מערכת הבחירות השלישית בתוך שנה - אלא שגם במפגש אתמול לא הגיעו הצדדים להבנות. 

פגישת צוותי המו
פגישת צוותי המו"מ של כחול לבן והליכוד

"פגישת צוות המו״מ של כחול לבן והליכוד הסתיימה", נמסר בהודעה משותפת לשתי המפלגות עם תום המפגש. "הפגישה התקיימה באווירה טובה, רצינית ועניינית. הפערים הגדולים בין המפלגות נותרו בעינם. פגישת המשך צפויה להתקיים כבר בימים הקרובים". 

לפיד: "פגישת המו"מ - הצגה שחייבת להמשיך" 

שעות לפני הפגישה, מספר 2 בכחול לבן, חבר הכנסת יאיר לפיד, טען כי מבחינת הליכוד הפגישה תתקיים למראית עין בלבד. "גורם בליכוד אומר על פגישת המו"מ: הפגישה היום תתקיים רק כי ההצגה הזאת חייבת להמשיך", צייץ בחשבון הטוויטר. "זו לא הצגה, אלה החיים שלנו במדינה הזו. הגיע הזמן שביבי יפסיק להתייחס להכל כהצגה. לא כולם כמוהו".

מבחינת לוח הזמנים, המנדט שהעניק נשיא המדינה ריבלין לגנץ יוחזר עד ל-20 בנובמבר. אם לא תוקם ממשלה עד תאריך זה, תחל תקופה של 21 ימים, עד ה-11 בדצמבר, שבה 61 מתוך חברי הכנסת יוכלו לבקש מהנשיא להטיל את המשימה על נציג שהחליטו לתמוך בו - והוא יקבל 14 ימים לצורך המשימה.