"מי שצריך לבחור את ראש הממשלה זה אזרחי ישראל ולא אף אחד אחר, אי אפשר שתהיה הדחת עדים בסחיטה באיומים. זאת לא דמוקרטיה" - כך אמר היום (שני) ראש הממשלה בנימין נתניהו במפגש עם ראשי רשויות תומכי ליכוד מכל רחבי הארץ. נתניהו טען כי המגעים להקמת ממשלת אחדות מעולם לא נפסקו וכי הם נחוצים בייחוד לאור המצב הביטחוני המתוח: "צריך לצייד את צה"ל, ולכן אני הולך לדבר עם בני גנץ ולהעביר עכשיו 4 מיליארד שקלים לצה"ל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"יש לנו עדיין משימה והיא במידת האפשר להקים ממשלת אחדות", אמר נתניהו. "המגעים לא נפסקו - הם מתקיימים. הדבר דרוש דווקא מטעמים שלא את כולם אני יכול לפרט. יש אתגרים מידיים והם לא קטנים. תקפנו בעזה לפני שבועיים, בסוריה לפני שבוע, יש מעצמה שחרטה על דגלה להשמיד אותנו והיא מנסה לירות טילים מדויקים נגדנו מאירן, עיראק, סוריה, לבנון, עזה - וצריך להילחם בהם. אני נלחם בהם, לפעמים לבד בעולם. המלחמה הזאת תקבע אם נחייה או נמות. צריך לצייד את צה"ל, ולכן אני הולך לדבר עם בני גנץ ולהעביר עכשיו 4 מיליארד שקלים לצה"ל. המדינה קודמת לכל, אז בואו נשים אותה לפני הכל - גם בתקציבים החיוניים עכשיו לביטחון ולחיים".

בנימין נתניהו (צילום: מרים אלסטר פלאש 90)
"הדחת עדים בסחיטה באיומים? זאת לא דמוקרטיה". נתניהו | צילום: מרים אלסטר פלאש 90

נתניהו טען בתוקף כי אם נגזר על מדינת ישראל ללכת שוב לבחירות, העם הוא זה שצריך להחליט מי ינהיג אותו ולא אף אחד אחר. "שלטון החוק מחייב שיהיה שוויוני ושלא היו דברים שהתבררו כמו במקרה שלי ובמקרים רבים", הצהיר. "אזרחי ישראל מכירים את זה. מי שקובע מי יהיה ראש ממשלה זה אזרחי ישראל. זאת מהות הדמוקרטיה, הרוב קובע וזה לא נקבע ולא מסוכל במקום אחר. צריך לאפשר בדיקה של כל הקלקולים הללו".

"אי אפשר שתהיה הדחת עדים בסחיטה באיומים", הוסיף ראש הממשלה. "זאת לא דמוקרטיה. למען הדמוקרטיה ולמען שלטון החוק צריך לתקן את הקלקולים. אף אחד לא מעל החוק - לא ראש ממשלה, לא נשיא, לא משטרה ולא פרקליטות. אני בטוח בדבר אחד - מי שצריך לבחור את ראש הממשלה זה אזרחי ישראל ולא אף אחד אחר".

בני גנץ  (צילום: החדשות 12, החדשות12)
נתניהו: "המגעים לאחדות לא נפסקו, אדבר עם גנץ" | צילום: החדשות 12, החדשות12

יו"ר השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין חיים ביבס גיבה את ראש הממשלה על רקע הגשת כתבי האישום בעניינו ואמר: "כולנו מאוחדים בתמיכה חד משמעית בנתניהו. אני קורא לכל החברים להתייצב. זו השעה שאנו נבחנים. אין שום סיבה שבעולם שלא נעשה הכל על מנת להתייצב ולהגן על ראש הממשלה".

גנץ: "אם נלך לבחירות - נתניהו יפסיד"

מוקדם יותר היום רמז יו"ר ישראל ביתנו אביגדור כי הוא ומפלגתו יתנגדו למתן חסינות לנתניהו, אם האחרון יבקש אותה מהכנסת בעקבות הודעת היועמ"ש על החלטתו להעמיד לדין את ראש הממשלה בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים. "אני מקווה שבסוף התהליך ראש הממשלה ייצא זכאי, צח כשלג", אמר ליברמן בישיבת סיעה. "המקום היחיד לבירור הסוגיה הוא אך ורק בית המשפט. כל ניסיון להכריע את הסוגיה במקומות אחרים - כולל פה בכנסת - זו תהיה פגיעה באמון הציבור בכנסת. לגבי המצב הפוליטי, כמו שנראה היום אנחנו דוהרים בעיניים פקוחות למערכת בחירות נוספת ומיותרת".

ליברמן תוקף, ארכיון (צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90, חדשות)
"דוהרים לבחירות בעיניים פקוחות". ליברמן | צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90, חדשות

גנץ אמר בישיבת הסיעה כי נתניהו גרר את ישראל פעמיים לבחירות בשל מצבו המשפטי - וכעת הוא מנסה לעשות זאת שוב. "אם חלילה נלך לבחירות, הוא שוב יפסיד, כחול לבן שוב תגדל והליכוד יאבד מכוחו". הצהיר. "אם חלילה נגרר לבחירות נעשה זאת באמת מ-3 סיבות שהן אחת. שוחד, מרמה, והפרת אמונים. או במילה אחת - נתניהו".

לדברי גנץ, "120 ח"כים נושאים באחריות שנגיע לבחירות מיותרות בעלות של מיליארדים. 119 ח"כים לא רוצים ללכת לבחירות. רק ח"כ אחד, יו"ר הליכוד נתניהו, גורר מדינה שלמה לבחירות יקרות ומיותרות. אני קורא לחברי הכנסת מכל סיעות הבית - אנחנו חייבים להתעשת. הגיעה העת להסיר את החרמות והאיסורים ולשבת ולדבר על הקמת ממשלה בישראל - ממשלת אחדות רחבה וליברלית בהובלת כחול לבן".