ראש הממשלה בנימין נתניהו ומזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו דנו בפגישתם בליסבון אמש (רביעי) בשדרוג היחסים הכלכלים בין ישראל למדינות ערב באזור, ובאופן פרטני ביחסים עם מרוקו. בין היתר, נבחנה האפשרות להציג הישג ממשי בנושא כבר בימים הקרובים, לפני פקיעת הזמן להרכבת ממשלה בישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתקופה האחרונה עושה משרד החוץ האמריקני מאמצים כבירים לקידום הסדרת היחסים בין ישראל למדינות ערב סוניות במזרח התיכון. האפיק העיקרי שאליו הופנה המאמץ הוא הכלכלי, שם קיוו האמריקנים להגיע להסכמות עם מספר מדינות. ככל הנראה, המדינה שבה התרכזו פומפאו ונתניהו בפגישתם בפורטוגל היא מרוקו, אותה רואים האמריקנים כיעד הראשון שניתן לחתום עמו על הבנות היסטוריות.

נתניהו שואף להציג לציבור בישראל הישג ולהכריז על הסדרה ביחסים כבר בימים הקרובים, לפני פקיעת 21 הימים שניתנו לכנסת להרכבת ממשלה, זאת כאמצעי להפעלת לחץ פוליטי על המערכת. אם לא יצליח, מקווה ראש הממשלה לעשות שימוש בהישג העתידי במהלך קמפיין הבחירות, בדומה להכרה האמריקנית ברמת הגולן לפני הבחירות בחודש אפריל. נראה שבסבב הנוכחי תופס פומפאו את תפקידו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כזה המסייע לנתניהו ומעניק לו הישגים מדיניים בהם יוכל להתגאות.