התחזקות בעוצמת הגשם וסופות רעמים וברקים: המערכת החורפית הממושכת הראשונה לחורף עוד כאן, והיא צפויה להתחזק. המוקד באזור המרכז ובאזור הצפון, וישנה סכנת שיטפונות בנחלי המזרח שילוו בחסימות כבישים באזור ים המלח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כמויות הגשם שנמדדו עד כה: 101 מ"מ בנגבה, 78 מ"מ בחפץ חיים, 70 בעין השופט, 67 בקבוצת יבנה, 60 בזיכרון יעקב.

באשדוד תועדו הצפות רבות בשעות הצהריים לאחר ששם ירדו 51 מ"מ. נזכיר שבלילה האחרון נרשמו שמונה חילוצים מרכבים מוצפים בעיר אשקלון ונזקים נגרמו למבנים בכמה רחובות, לאחר שירדו שם 48 מ"מ.

במקביל, ממעבדת הברקים של חברת החשמל נמסר כי ביממה האחרונה נרשמו במערכת 188 פגיעות ברק בשטח היבשתי של מדינת ישראל. 248 אחוזים ביחס לממוצע היומי הרב שנתי לחודש דצמבר העומד על 76 ברקים. עיקר הפעילות במישור החוף בין אשדוד לתל אביב, עתלית וצפונית לחיפה, וכן בפנים הארץ, גוש דן, דרום הר חברון, שומרון גליל וגולן.

המערכת החורפית תימשך גם בלילה הקרוב אך במגמת היחלשות יחסית. מחר (שלישי) צפוי מזג אוויר קר עם גשמים מקומיים מדי פעם מצפון הארץ ועד לצפון הנגב, בכמויות נמוכות יותר.

אשקלון אחרי הלילה הסוער (צילום: שוקי אמזלג)
אשקלון אחרי הלילה הסוער | צילום: שוקי אמזלג

בהמשך טווח התחזית: מחר בלילה יפסקו הגשמים וברביעי תחול הפוגה יחד עם עלייה בטמפרטורות. זאת, לקראת שינוי נוסף מיום חמישי וכניסת מערכת חורפית נוספת וממושכת יותר שתלווה אותנו עד לסוף השבוע.

הטמפרטורות החזויות להיום: בקצרין עד 14 מעלות בצהריים, בטבריה 18, בחיפה 16, בבית שאן 18, בתל אביב 18, בלוד 18, באשדוד 17, בירושלים 13, בבאר שבע 17, בים המלח 22, במצפה רמון 15 ובאילת עד 23 מעלות בצהריים.

מאתר החרמון נמסר הבוקר כי במרבית תחומי האתר לא ירד שלג, והטמפרטורה במפלס העליון היא 2 מעלות. השלג שירד במהלך הלילה נשאר בקו המוצבים העליון בלבד, בגובה 2100 מטרים. ברשות הטבע והגנים עדכנו כי בשל מזג האוויר כל השבילים בנחלי מדבר יהודה ומסלולי הגלישה סגורים. כמו כן, גם שמורת עין גדי סגורה.

כאמור, מזג האוויר הסוער גרם אמש לנזקים ולהצפות באשקלון. לאחר כמה שעות של ממטרים עזים תושבים בעיר מצאו את עצמם לכודים בבתיהם המוצפים, וכוחות ההצלה פעלו לחילוץ אזרחים ברחבי העיר. בעירייה תלו את את ההצפות בכמות הגשמים ה"חריגה", לדבריהם, אולם חלק מהתושבים מעידים: "זה מחדל עירוני של למעלה מ-20 שנים, הניקוז פה לא טוב ולא מסדרים אותו".