השר וחבר הכנסת לשעבר מטעם הליכוד, בני בגין, התראיין היום (שלישי) ב"בוקר טוב ישראל" בגלצ, עם אפי טריגר, והגיב על מה שקורה במפלגת הליכוד בימים אלה. אחרי שבפעם הקודמת הצהיר כי לא יצביע בבחירות לליכוד בשל הקו שהוביל ראש הממשלה בנימין נתניהו, הפעם קרא לו בגין להתפטר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"היועמ"ש הגיש ליו"ר הכנסת כתב אישום נגד בנימין נתניהו עם 3 סעיפים, שלושתם חמורים מאוד ומאז אני רואה שחלקים בציבור מתייחסים לזה כאילו קצת גשם הרטיב את המעיל", אמר בגין והוסיף כי איש ציבור בתפקידו – "לא יכול להמשיך בתפקידו ככה כאילו כלום. לא ניתן לקבל מצב שבו ראש ממשלה מכהן עם כתב אישום כזה על גבו".

השר לשעבר הוסיף כי לדעתו מעבר לחוק בנושא יש כאן היבט ציבורי, חברתי וחינוכי. בגין הזכיר את נאומו של נתניהו, במהלכו השתלח ראש הממשלה ברשויות אכיפת החוק. "אלה עלילות כזב והנציגים של נתניהו עוד מהדהדים את השקרים האלה", אמר והוסיף כי "ראשי מפלגת השלטון מנסים להפוך את השולחן על רשויות אכיפת החוק שלנו כדי למנוע מהם למלא את התפקיד החיוני שלהם".

בגין תלה את ההאשמות בכך שישראל הולכת בפעם הלישית לבחירות בנתניהו – "אנחנו מצויים כבר קרוב לשנה במערבולת הזאת ומלכתחילה בנימין נתניהו, בהיותו ראש ממשלה, יזם את הבחירות המוקדמות, היינו אמורים להיות בבחירות רק בנובמבר 2019 והוא החליט שכנראה נוח לו יותר בעיתוי מוקדם יותר ואחר כך עוד פעם".

השר לשעבר אמר כי לדעתו נתניהו לא נהג בהלכה "כאשר כשל בניסיונו להרכיב את הממשלה ולא השיב את המנדט לנשיא המדינה, הוא הלך לכנסת והיא שוב התפזרה, אני לא חושב שיש כאן איזה חידה או איזה מסתורין".