לקראת החלטה: ב-30 הימים הקרובים תתקבל ההכרעה האם להעמיד את ראש הממשלה בנימין נתניהו לדין ואם כן, באילו סעיפים. היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נחוש להגיע להחלטה עד סוף נובמבר בנוגע לפרשות 1000, 2000 ו-4000.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיק 4000, פרשת בזק-אלוביץ', צפוי להיות מוגש כנגד נתניהו כתב אישום. אולם, השאלה היא האם היועץ יעמיד לדין בשוחד או שרמת ניגוד העניינים פחותה יותר ויאשים אותו בסעיף של מרמה והפרת אמונים.

בשימוע של נתניהו בתיק 4000 הוגשו חמש חוות דעת של חמישה פרופסורים אמריקאים, כולל אלן דרשוביץ, שטוענים שבחינה של הטיית סיקור כעבירה פלילית זו סכנה לדמוקרטיה - כך פורסם בחודש שעבר באולפן שישי. אחד מהפרופסורים אף ביקש לטעון בפני היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט, אך זה סירב ואמר כי ייקרא את חוות הדעת.

לאחר שהסתיים השימוע בתיקי נתניהו בפני היועץ המשפטי לממשלה ובכירי הפרקליטות, התברר כי סנגורי נתניהו לא שינו דבר בתיקים 1000 ו-2000, ובתיק 4000 הם הציגו פרשנות אלטרנטיבית שתיבחן ביסודיות. כתוצאה מכך, לא נקבעו ימי השלמות חקירה בכל התיקים – וכעת, המטרה של משרד המשפטים היא האצת לוח הזמנים – וקבלת החלטה אם להגיש כתבי אישום נגד נתניהו עד סוף החודש הנוכחי.