בכחול לבן בוחנים את האפשרות להקים ממשלת מיעוט בתמיכת אביגדור ליברמן והרשימה המשותפת מחוץ לקואליציה, כך עולה היום (ראשון) מסקר שהעבירו כדי לבחון את תגובת הציבור. במפלגתו של גנץ בוחנים לשווק את הממשלה הזו כ"ממשלת מעבר" לצורך המשכת המגעים עם הליכוד. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ראש הממשלה בנימין נתניהו טען כי ליברמן מתואם עם איימן עודה והרשימה המשותפת. "נראה שליברמן מתואם לפרטי פרטים עם הרשימה המשותפת ועם כחול לבן ולכן האולטימטום שהוא הציב לשני הצדדים כביכול אם לא יקבלו את תנאיו הוא אולטימטום לליכוד בלבד", אמר בפתח ישיבת הממשלה בהתייחסו לדברים שאמר יו"ר ישראל ביתנו בחדשות סוף השבוע".

יו"ר ישראל ביתנו והשר לשעבר אביגדור ליברמן התראיין אמש באולפן "חדשות סוף השבוע" והגיב לראשונה למינוי הזמני של נפתלי בנט לשר הביטחון ואיחל לו הצלחה. ליברמן פירט את המתווה שלו לממשלת אחדות. ליברמן פסל את האפשרות שיתמוך בבחירות ישירות ומהירות בין גנץ לנתניהו והבהיר כי "לא משנים חוקי משחק תוך כדי המשחק".

בנט ושקד, בשבוע שעבר (צילום: החדשות)
נפתלי בנט ואיילת שקד | צילום: החדשות

ליברמן הציג במהלך הריאיון את שתי ההחלטות שנדרשות משני המנהיגים - נתניהו וגנץ. לדבריו, "גנץ צריך לקבל את מתווה הנשיא כולל הנבצרות ונתניהו צריך להיפרד מהגוש החרדי-משיחי שלו". יו"ר ישראל ביתנו: "אני מצפה ששני האישים יקבלו החלטות נכונות. אני מתכוון לפנות לשניהם ולבקש פגישה עוד השבוע. מי שיקבל החלטה לא נכונה - אנחנו בישראל ביתנו נסיק את המסקנות. מי שיקבל החלטה לא נכונה - אנחנו נתמוך בצד השני".

עוד הצהיר: "יש פה החלטה אחת של גנץ: לקבל את מתווה הנשיא עם כל הפסיקים והנבצרות והחלטה של נתניהו להיפרד ולהיכנס לממשלת 65. תגבשו קווי יסוד, תגבשו תקציב". כמו כן טען כי התפקיד של מפלגתו הוא להקים ממשלת אחדות לאומית ליברלית: "הדבר הכי חשוב מבחינת מדינת ישראל כרגע זה למנוע בחירות סיבוב שלישי ולהקים ממשלת אחדות. אני מאמין ששני האישים הם גם אחראיים וגם רוצים בטובתה של מדינת ישראל".

 בכחול לבן מעריכים שגנץ יקבל את מתווה ליברמן, שבו יצטרך להסכים למתווה הנשיא (רוטציה ויציאה לנבצרות של נתניהו), למרות התנגדות שותפיו. גורמים בליכוד אומרים שנתניהו לא יוכל לוותר על גוש הימין ומסבירים: "זו התאבדות".

בנימין נתניהו נפתלי בנט (צילום: שי פרנקו, רויטרס)
שר הביטחון החדש לצד ראש הממשלה | צילום: שי פרנקו, רויטרס

 מוקדם יותר, בצל מינויו של נפתלי בנט לשר הביטחון החדש והזמני, ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש את מכתב ההתפטרות שלו מתפקיד שר הביטחון. ההתפטרות צפויה להיכנס לתוקפה בתוך 48 שעות.

נתניהו ועודה, השבוע
ראש הממשלה נתניהו לצד יו"ר הרשימה עודה | צילום:

ובוקר אחרי האולטימטום שהציב ליברמן, ח"כים מהליכוד תקפו את יו"ר ישראל ביתנו. בתוכנית "בוקר טוב ישראל" בגל"צ אמרה השרה רגב: "ליברמן דוחף לממשלת מיעוט שמאל בתמיכת מפלגות ערביות שזו ממשלה מסוכנת לישראל". אתמול אמר ליברמן בריאיון לדנה ויס כי נתניהו צריך לוותר על הגוש וגנץ צריך לקבל את מתווה הנשיא ונתן אולטימטום: "מי שיקבל החלטה לא נכונה - אנחנו נתמוך בצד השני".