3 שעות לסגירת הקלפיות: הבחירות ליו"ר הליכוד בעיצומן - ונכון לשעה 19:30 היום (חמישי), 37% מתוך 106 אלף המתפקדים של המפלגה כבר פקדו את הקלפיות. כתבתנו ביקרה בקלפי שהוצבה בגני התערוכה, ושמעה מהבוחרים מה דעתם על הבחירות לראשות המפלגה, ומה הם מקווים שיהיו התוצאות בערב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

תחילה פגשנו את רוחמה כהן שתומכת בנתניהו, ואיחלה למדינה ולו "שעוד שנים רבות יהיה איתנו. אני מאחלת לו, אין לנו אף אחד אחר". על גדעון סער אמרה שהיא "מאוד אוהבת אותו, הוא נהדר - אבל איפה הוא ואיפה ביבי? אנחנו צריכים את הארץ, לא את גדעון סער. אני אוהבת אותו מאוד מאוד, הוא כבר קיבל הזדמנות. זה שהוא יכול לעמוד מול נתניהו זאת כבר ההזדמנות שלו. אנחנו מאוד אוהבים אותו אבל הוא לא יכול להיות במקום ביבי. אין לנו אף אחד, לא אצלנו ולא אף אחד. רק ביבי".

נתניהו לאחר ההצבעה בפריימריז לליכוד
ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה באתר ההצבעה
רוחמה כהן
רוחמה כהן

עובד חורי, תומך נוסף בנתניהו אמר: "אני אוהב את גדעון, מעריך אותו - אבל רק ביבי. מי שיצא היום (נגד נתניהו) נותן פרס למנדלבליט ולמערכת הפיכת החוק. זה מה שהם עשו ולכן אני כועס על גדעון. אני אוהב אותו מאוד והוא יודע את זה, אבל בסיטואציה הזאת - העוול שנגרם לביבי, שאנחנו רואים אכיפה בררנית והסיקור האוהד שהוא קיבל ועל זה שהוא נאשם - אסור היה לצאת. אומרים שפעמיים ביבי לא הצליח להרכיב ממשלה? אז אמרו. בגין ז"ל 30 שנה לא הצליח, אז מה, היינו מחליפים אותו?".

עובד חורי
עובד חורי
פריימריז בליכוד
כרגע מהמתפקדים הצביעו עד לשעה 17:00 | צילום: יהונתן ולצר/TPS

"למעשה", הוסיף חורי, "ויכול להיות שמנאיביות, הוא נתן פרס למנדלבליט ולשי ניצן. זה מה שעשו פה. אם נניח ביבי היה מקבל שוחד באמת ולא סיקור אוהד ולא עוין כמו שהוא באמת מקבל - אני הראשון להגיע לביבי ולהגיד לו ללכת הביתה. על סיקור אוהד? תקדימי? ואנחנו רואים מה קורה בשטח. הדנ"א של הליכודניק זה דנ"א, זה לא מפא"יניק. אנחנו בסיטואציות כאלה מגבים תמיד את ראש המפלגה שלנו, לעומת מפא"י. הם בעצמם לא יודעים כמה הם החליפו. כשראש ממשלה מכהן לא מחליפים אותו, זה לא חדש. אבל בכל זאת אני אוהב אותו (את סער)".

אסתר
אסתר, תומכת בנתניהו

"אין שום מועמד אחר במקומו, ובשום מפלגה", אמרה אסתר, תומכת נוספת בראש הממשלה. "הוא מייצג אותנו בכבוד בעולם, הוא יודע לדבר, מדבר אנגלית צחה". 

גדעון סער מצביע לפריימריז בליכוד
סער מצביע בפריימריז לראשות הליכוד | צילום: מוטי קמחי
ניסו ואקנין
ניסו ואקנין

גם את ניסו ואקנין פגשנו, והוא תומך בסער: "קודם כל - שישמעו, ידעו ויכירו שהוא פה והוא על הקרקע, ויש לנו דרך חדשה והצלחה גדולה. אני מאחל לו - ובעזרת השם מאמינים באמונה שלמה - שהוא יעלה. הוא משהו חדש, די מספיק - נמאס. מחליפים את הדור. סער סיפק את מה שצריך בדרך הכי ישירה שיש. הוא מביא משהו חדש קודם כל, אנחנו צמאים לזה. והוא יהיה והוא יצליח, ואם לא עכשיו - אז בשלב הבא. גדעון סער זה ראש הממשלה הבא. כמובן שהוא יצליח. יש הרבה הפתעות בדרך, והפתעות טובות וחדשות שאנשים לא מכירים. גם אני הייתי מושבע של ביבי ועדיין יש לו מקום מאוד גדול בלב אצלי, אבל (צריך) משהו חדש. די. הכל אותו גלגל, חוזר על עצמו. צריך משהו חדש וטרי שצמא לעשות דברים ולא על טייס אוטומטי".