"ממשלת מיעוט? לא יהודית ולא דמוקרטית": לאחר שפרסמנו אמש כאן בחדשות 12 על האצת המגעים של כחול לבן להקמת ממשלת מיעוט יחד עם העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי ובתמיכת הרשימה המשותפת, השר בצלאל סמוטריץ' אומר הבוקר (שני) שהקמת ממשלה כזו נוגדת את הדמוקרטיה ואת היהדות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

"ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית, ממשלת מיעוט היא לא זה ולא זה", אמר סמוטריץ' בריאיון לתכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל. "כדי להחזיק ממשלה אתה צריך רוב בכנסת שייתן לך יכולת לשלוט. ממשלת המיעוט הקודמת הביאה עלינו את אוסלו, שהיה אסון גדול. להקים עם המפלגות הערביות ממשלה זה נוגד גם את התפיסה הדמוקרטית וגם את היהודית". 

"כחול לבן אמורה להיות שותפה לקונצנזוס הזה. עצוב לי שיש אפילו מיעוט ששנאת נתניהו מעבירה אותו על דתו ועל דעתו ומוכן ללכת למקומות האלה", הוסיף השר. "אני חושב שהרוב הגדול בחברה הישראלית לא רוצה לראות את האנשים האלה שותפים להנהגה במדינת ישראל. "ככל שערביי ישראל ירצו להיות חלק אז הדלת פתוחה לרווחה, יכול להיות שזה לא המצב של "ערביי ישראל" אבל כן של חברי הכנסת הערבים". 

"יש כל מיני משקעים אישיים בין נתניהו וליברמן, לא ענייניים וזה מה שמונע הקמת ממשלת ימין ולכן יכולה לקום ממשלת אחדות", הדגיש, "החיבור שלנו של 55 לגוש הימין הוא ערכי-אידאולוגי של קבוצה שחושבת די דומה בהרבה סוגיות שעל הפרק ורוצה לשמור על הכוח שלה". 

"כשאני אומר פסטיבל רבין, אני מתכוון למה שעשה הנכד שלו" 

השר סמוטריץ' כינה בריאיון ולאחר מכן גם בחשבון הטוויטר שלו את אירועי יום הזיכרון לראש הממשלה המנוח יצחק רבין ז"ל "פסטיבל רבין" - והסביר מדוע בחר להשתמש במילים הללו. "כשאני אומר פסטיבל רבין אני מתכוון למה שעשה אתמול הנכד ועושים מדי שנה בני משפחתו בליבוי פוליטיקאים והתקשורת מהשמאל. במקום לתת לעם להתאחד סביב המסר שצריך לצאת מרצח נורא כזה בחרתם להתנגח בנו ללא הרף. די". 

"פסטיבל רבין הפך כבר שנים למדורה של שבט השמאל הקיצוני הנכחד, שאין לו מה למכור לחברה הישראלית בהווה וכל מה שנשאר לו זה להתרפק בנוסטלגיה על עבר מפוקפק של הרבה שנאה לימין. אנשים ש"גנבו" להם את המדינה ולא מסוגלים להשלים עם זה. רבין מתהפך בקברו ממה שעשו ליום הזיכרון לרצח.".