אחרי ההאשמה בשוחד, הסתעפות בתיק 4000: אבי אלקלעי, עורך אתר וואלה לשעבר, תבע את בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו בגין פוסט ברשת פייסבוק. בתביעה, על סך חצי מיליון שקל, האשים אלקלעי את נתניהו הבן ואדם נוסף בהפצת "טענות קונספירטיביות בדויות, שקריות ודיבתיות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נתניהו הצעיר נתבע על כך ששיתף פוסט של אדם בשם אבשלום זלינגר, שהאשים את אלקלעי בהיותו סוכן שתול של קרן וקסנר. "לאור זאת", כתב זלינגר בפוסט אותו שיתף נתניהו, "מה שנדרש ממנדלבליט כעת הוא זימון מיידי של אבי אלקלעי ועדי קאהן-גונן עם צווי מעצר למשרדו לשימוע... להבין את חלקם בטענה לתפירת תיקי ראש הממשלה. נשמח לסייע בידו לאתרם".

אלקלעי שימש כעורך האחראי אתר וואלה בשנים בהן פעלה לכאורה משפחת נתניהו כדי להטות את הסיקור באתר. פעולות אלו משמשות בסיס לעבירת השוחד בה מואשם ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 4000.

חקירות יאיר נתניהו (עיבוד: פלאש 90)
נתניהו בחקירתו במשטרה | עיבוד: פלאש 90

על-פי כתב התביעה, ליאיר נתניהו יש "בטן מלאה על לגבי עורכי וכתבי אתר וואלה ובכלל כלפי כל מי שנדמה בעיניו כחפץ בהפסקת כהונתו או סיום כהונתו של אביו כראש ממשלה. לפיכך הוא מצא לנכון לקדם טענות קונספירטיביות בדויות, שקריות ודיבתיות, מהן עולה קשר כלשהו בין מבקשי רעתו של מר בנימין נתניהו לבין התובע, שהוא אכן עורך באתר וואלה". לטענת זלינגר בפוסט אותו שיתף נתניהו, אנשי קרן וקסנר תפרו ראיות נסיבתיות נגד נתניהו.

זלינגר כתב פוסטים נוספים בהם טען כי עורך וואלה אבי אלקלעי הוא בוגר מחזור 7 של קרן וקסנר וסייע לאילן ישועה (מנכ"ל וואלה לשעבר) ליצירת העדויות הנסיבתיות לתקשורת שוחדית לאורך זמן רב, וכי הוא שותף לעבירות הנסיבתיות.

תיק 4000 (עיבוד: פלאש 90)
"קונספירטיבי ושקרי" | עיבוד: פלאש 90

לטענת אלקלעי בכתב התביעה, "התובע איננו שוטר במסווה" ואינו "איש הקרן", הוא לא מתכנן דבר נגד ראש הממשלה, הוא לא נושא לשימוע או צו מעצר. התובע הוא פשוט עיתונאי עשרות שנים. הוא לא למד בקרן וקסנר, שלא ברור מה פסול יש בה מלכתחילה, וכל הנטען אינו אמת מלבד איות שמו".

במענה להתראה לפני הגשת תביעה, השיב עורך דינו של יאיר נתניהו, ד"ר יוסי כהן, לעורך דינו של אלקלעי: "ראשית, אני רוצה להודות על הסבלנות. שנית, אני מקווה שמרשך נרגע. שלישית, לטענת מרשי, הוא לא כתב מאומה אלא רק שיתף פוסט שאפילו לא קרא. מרשי אינו מכיר כלל את תוכן הפוסט וכמובן שאינו תומך באמור בו. ככל שמרשך נפגע משיתוף הפוסט, אנא קבל את התנצלות מרשי". גם זלינגר השיב למכתב ההתראה וטען כי התבלבל בין עורך וואלה אבי אלקלעי לבין אדם אחר בעל שם זהה שהוא, לטענתו, בוגר קרן וקסנר.