השיתוק הפוליטי הביא השבוע את חבריו של נתניהו בבלוק הימין לקדם יוזמה מרחיקת לכת, שמהווה למעשה שינוי חוקתי רדיקלי "תוך כדי תנועה" – בחירות ישירות לראשות הממשלה שיתקיימו לאלתר. לפי שעה לא ברור אם מדובר בניסיון אותנטי לצאת מהפלונטר הפוליטי או עוד ספין בדרך לבחירות שלישיות, אך סקר שפורסם הערב (שלישי) במהדורה המרכזית בדק במי הציבור הישראלי מעוניין לבחור - והעלה תוצאות מעניינות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המשתתפים נשאלו "אילו היו נערכות כעת בחירות מיוחדות לראשות הממשלה, עבור מי היית מצביע?". תוצאות הסקר מעניקות יתרון של 4% לנתניהו, אך אחד מכל ארבעה ישראלים עוד לא החליט או לא מתכוון להצביע, כך שהנתונים תמודים.

בקרב המגדירים את עצמם כמצביעי מרכז-שמאל: 7% מהמשתתפים בסקר ענו שיצביעו לנתניהו, 67% ענו שיצביעו לגנץ, ו-26% אמרו שלא יבואו להצביע או שאינם יודעים למי.

בקרב המגדירים את עצמם כמצביעי ימין: 66% מהמשתתפים בסקר ענו שיצביעו לנתניהו, 15% ענו שיצביעו לגנץ, ו-19% אמרו שלא יבואו להצביע או שאינם יודעים למי.

סקר בחירות ישירות (צילום: החדשות 12, החדשות12)
40% לנתניהו, 36% לגנץ | צילום: החדשות 12, החדשות12

מתוך כלל המדגם: המנצח הוא ראש הממשלה המכהן - בנימין נתניהו, עם 40% תמיכה. לעומתו, יו"ר כחול לבן זכה ל-36% תמיכה בלבד, ו-24% מכל הנשאלים אמרו שלא יבואו להצביע או שאינם יודעים למי.

*את הסקר ביצע מכון "מדגם" בראשות מנו גבע בשיתוף עם ipanel