שבוע נותר לפריימריז בליכוד ובמטה גדעון סער ממשיכים לטעון לאי סדרים קשים במפקד עד כדי ניסיון לגנוב את הבחירות. לדבריהם, אלפי מתפקדים הוצאו מספר הבוחרים בטענות שונות ומשונות. אחד מהם, שמוליק שם טוב, חבר מרכז ותיק, טוען כי הוצא יחד עם בני משפחתו מספר הבוחרים מספר ימים לאחר שהצהיר בסקר טלפוני כי בכוונתו להצביע לסער. "אני מקווה שבמהלך הזה לא הייתה יד מכוונת ולא נעשה מעשה פלילי", הגיב יו"ר מטה הבחירות של סער, ח"כ יואב קיש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שם טוב, ודאי לא ליכודניק חדש, חבר במרכז הליכוד מאז שנות השבעים. לדבריו, הוא והכל בני משפחתו הוצאו מהמפקד למרות שלדבריו הסדירו את התשלום בזמן. "חשבתי שאולי יש איזו תקלה אצלם במחשב", אמר. "נזכרתי שלפני כשבוע וחצי פנו אליי טלפונית להשיב על סקר פריימריז בליכוד. למי אתה מצביע? לביבי נתניהו – 1, לגדעון סער – 2. זה נותן תחושה לא נעימה".

שמוליק שם טוב, פעיל ליכוד שהוצא מהמפקד (צילום: החדשות12)
שמוליק שם טוב, פעיל הליכוד שהוצא מהמפקד | צילום: החדשות12

בליכוד מאשרים שאלפים הוצאו מהמפקד, אך טוענים שהסיבות המרכזיות הן כי לא שילמו, ביטלו את חברותם או הורחקו מהתנועה. לדבריהם, הנתונים הועברו גם למטה סער וניתן לערער עליהם. אם כך, ייתכן ששני הצדדים מעוניינים במלחמת התשה בבתי הדין שתגזול זמן קמפיין יקר מהצד השני.

בתוך כך, הבוקר הגיע גדעון סער למצודת זאב בתל אביב להגיש רשמית את מועמדותו לראשות התנועה. הקו של סער שלפיו נתניהו לא ירכיב את הממשלה הבאה מעורר לא מעט כעס בקרב תומכי נתניהו בסיעה שחלקם אין שום אינטרס שסער יתיישב על משבצת מנהיג המפלגה. במקביל, נתניהו חורש את השטח ומתקבל בהתלהבות. רק ביומיים האחרונים הוא ביקר בלוד, רמלה, חולון, נהריה, חיפה, ירכא ואתמול גם בכנס של חסידי חב"ד.

גדעון סער (צילום: החדשות 12, החדשות12)
"אי סדרים קשים". סער | צילום: החדשות 12, החדשות12

"מה שאני עושה מעצים את כוחנו – בגז, בעולם, באו"ם ובקונגרס", אמר נתניהו בכנס חב"ד. "לפעמים זה מחייב אותי לעמוד מול הכוחות החזקים ביותר בעולם". הגרסה המעונבת הזו, שנועדה להדגיש את פערי הניסיון בין נתניהו לסער, זכתה גם לגרסה ויראלית עם אושיית הרשת יבגני זרובינסקי, שביקש מרה"מ לצלם ברכה לרגל בר המצווה של גדעון סער.