הנאום של שר המשפטים אוחנה שבו הפר צו איסור פרסום - ממשיך לעורר סערה: יממה לאחר הדברים שנשא מעל מליאת הכנסת, שבהם השתמש בחסינותו המהותית וחשף את תרגיל החקירה שנעשה לניר חפץ, פרקליטו של עד המדינה תקף הבוקר (חמישי) בחריפות את מיר אוחנה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זה מעשה חמור ביותר, נחצו פה קווים אדומים שאין להם אח ורע", אמר עו"ד אילן סופר, פרקליטו של חפץ, בריאיון לכאן רשת ב'. "אנחנו מתכוונים לפעול גם במישור הפלילי וגם במישור האזרחי, כשבשלב הראשון נפנה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה". עוד אמר על מרשו כי, "עוברים עליו ועל משפחתו ימים לא קלים, הוא חש מוטרד אך לא חוזר בו מהסכם עד המדינה".

גם במערכת הפוליטית הסערה נמשכת הבוקר בעקבות הנאום של אוחנה. יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר יצא לעזרתו של שר המשפטים ואמר בריאיון לגלי צה"ל: "אמיר אוחנה בחר לדבר אתמול על דברים שכבר פורסמו. אסור לגבות עדות כפי שגבו מניר חפץ. אני לא מרחם עליו, הוא שיקר כדי להציל את עורו".

מספר 3 בכחול לבן, ח"כ משה (בוגי) יעלון טען הבוקר כי דוברי הליכוד משתמשים באוחנה כדי לשכנע את מפלגתו להיכנס לממשלת אחדות. "לנוכח ההתנהלות השערורייתית של אמיר אוחנה, דוברי הליכוד ממליצים לנו להתקדם במו"מ הקואליציוני, כדי להחליף אותו כשר המשפטים. את מי שצריך להחליף זה את נתניהו. איתו זה לא יילך!", כתב בחשבון הטוויטר שלו. ח"כ זוהר לא נשאר חייב, ומבלי שהתייחס לטענות שלו הגיב: "כן לממשלת אחדות!".

ח"כ יאיר לפיד, מספר 2 בכחול לבן, טען אמש כי אוחנה לא דיבר על דעת עצמו - אלא "נתניהו שלח אותו להכפיש את מערכת המשפט". לפיד הוסיף כי "ביבי ואוחנה המיטו היום חרפה על הממשלה, על המדינה, בעיקר על עצמם. כך נוהגים עבריינים, לא שרים". השר אוחנה מצדו הציע לו אתגר: הליכה משותפת למכונת אמת.

"‏איך נותר עוד אדם במדינה שמאמין למילה שיוצאת מפיך זו באמת תעלומה - אבל הנה הצעה: אני מוכן ללכת יחד איתך למכונת אמת, שתוכיח כי נתניהו (כל נתניהו שהוא) לא 'שלח' אותי או ואף לא ידע מה עמדתי לומר במליאה", מסר אוחנה שניצל את ההזדמנות כדי לשגר "עקיצה" לעברו של לפיד בשל יחסי העבר שלו עם מו"ל ידיעות אחרונות שחשוד בפלילים במסגרת תיק 2000. "אתה, בתמורה, תשיב על כמה שאלות בנוגע לשיחותיך עם נוני מוזס".