חברי הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) ומאיר כהן (כחול לבן) התארחו הערב (ראשון) במהדורה ראשונה והתייחסו לניסיון האחרון של המפלגות שלהם למניעת הדהרה למערכת בחירות שלישית תוך פחות משנה.

חבר הכנסת כהן פתח את הדיון ואמר: "לצערי הגדול יש לנו עד יום רביעי, זה מעט זמן אבל עדיין אנחנו יכולים לעשות מאמץ גדול ולקבל את המתווה שאנחנו הצענו שהוא הטוב ביותר להוציא את המדינה מהטרלול השנה: שנתיים גנץ הוא ראש ממשלה, ועוד שנתיים בעזרת השם יילך ביבי לבית המשפט, יזכה את עצמו ויחזור להוויה הפוליטית, ולא - מישהו אחר מהליכוד יעשה את הרוטציה, ויבוא גואל למדינה הזאת. זה מה שצריך לעשות".

חבר הכנסת ויו"ר הליכוד זוהר השיב לו: "מבלי לשים לב, אמר בדיוק מה שכחול לבן הציבו לעצמים כמטרה: שנתניהו לא יחזור יותר למשרד ראש הממשלה, ומהרגע שיעזוב אותו - לא יחזור לשם. זאת המטרה שלהם. הם מבינים שאם וכאשר הם יתעקשו על עניין הרוטציה שהם מתחילים - זה אומר שנתניהו לא עומד יותר בראש מחנה הימין ולא יהיה יותר ראש ממשלה".

"להגיד שאנחנו הסכמנו לחצי שנת כהונה ספין - זה אף אחד לא יוכל לומר", הוסיף זוהר שטען כי רק בכוחו של ליברמן למנוע את פיזור הכנסת. "ולהגיד שהסכמנו לממשלה פריטטית ושהסכמנו לשוויון מוחלט ולממשלת אחדות - אף אחד לא יכול להכחיש. מצד שני, גם אי אפשר להכחיש שיאיר לפיד משפיע על בני גנץ ומונע ממנו להיכנס לממשלה. אבל אני אומר כך: ממשלת אחדות כנראה לא תקום, זה לא יקרה כי בצד השני יש יותר מדי שנאה ורצון לקחת את שלטון הימין ולהעביר אותו לשמאל".

חבר הכנסת מכחול לבן דחה את הטענות של יו"ר הליכוד והשיב לו: "אני הלכתי אחרייך בלי השמצות, אבל מה לעשות שיושב לידי איש שכל עולמו מסתכן בספינים? יאיר לפיד אשם ואנחנו לא רוצים לקבל? אני רוצה להבהיר: היות ואני נמצא במקום הזה - מי שגורם לכך שהמדינה הולכת לבחירות ומי שלוקח את כל המדינה לבית המשפט זה בנימין נתניהו. תפסיקו עם הספינים. ואם ביבי נתניהו באמת פטריוט של המדינה הזאת, שיילך. זהו. שישחרר את המדינה, יש לנו כל כך הרבה דברים לטפל בהם".

"אנחנו לא מסכימים כי אתה יודע וכל אחד סביבכם יודע שביבי נתניהו לא מתכוון לוותר", תקף כהן ואילו זוהר השיב: "איך נעשה את זה? תן לי את השיטה. אתה מדבר על ספינים מאיר? שמענו את הספין הזה וגם אני לא קונה אותו. למה 5 חודשים? תגידו לי, לבני גנץ יש מערכת יחסים כמו של נתניהו עם דונלד טראמפ? בני גנץ יכול לטפל בסוגיית בקעת הירדן? בברית הגנה? למה לוותר על מערכת יחסים בלתי רגילה שיש בין נתניהו לבין טראמפ, שלא יהיה אותה כנראה לגנץ גם בעוד 20 כהונות".