"פטריוט אמיתי לא היה מחזיק אזרחים כבני ערובה": יו"ר כחול לבן, בני גנץ, הגיב הערב (שבת) לראשונה על כתב האישום של בנימין נתניהו. בנאום שנשא קרא גנץ לבכירי הליכוד להחליף את ראשם ולהצטרף לממשלת אחדות רחבה ל"עידן חדש של ריפוי והחלמה". בתוך כך, בכירים בכחול לבן אומרים היום שיסכימו להיות שניים ברוטציה לראשות הממשלה - במידה ונתניהו לא יהיה המועמד מטעם הליכוד להרכבתה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מדינת ישראל היא מדינה חזקה, אף אחד ממנהיגי המדינה לא העז לחשוב שהמדינה היא שלו ובלעדיו אין למדינה זכות קיום. אף אחד מהם לא העלה על דעתו לשסות איש באחיו ולקרוא במפורש או ברמז לפגיעה איש באחיו", אמר גנץ. "פטריוט אמיתי לא היה מחזיק אזרחים כבני ערובה למען טובתו האישית".

בדבריו קרא גנץ לחברי הליכוד, "אני פונה למנהיגי הליכוד, אני מכבד אתכם, וקורא לשותפות אתכם. גם אם איננו מסכימים על הכל, אנחנו חברים לערכים הציוניים. זה הזמן שלכם להניח את הפחדים ואיומי העבר בצד ולהצעיד את האומה הישראלית לעידן חדש של ריפוי והחלמה".

קורא להקים ממשלת אחדות רחבה

"אני קורא להקים ממשלת אחדות רחבה ככל שאפשר, אכהן כראש ממשלה בשנתיים הראשונות כשבזמן הזה נתניהו יוכל לטפל במצבו המשפטי. כשאלו יסתיימו אם, מצבו יאפשר לו - הוא יוכל לשוב לכהן כראש ממשלה. מנהיגי הליכוד זה הזמן להשמיע את קולכם".

עוד העביר גנץ ביקורת חריפה על נתניהו ועל המסרים שהוא מפיץ בימים האחרונים: "נתניהו מסתכם בהצתת מלחמת אחים בינינו. הגיע הזמן למנהיגות אחרת, תם עידן השנאה ונפתח עידן המנהיגות המאחרת, תם עידן הפילוג ונפתח עידן האחדות".

"ישראל חזקה מכל מנהיג, בשם רוב אזרחי ישראל אני מאחל לנתניהו לצאת זכאי. אבל בשם אותו רוב אזרחי ישראל, אני דורש ממנו לכבד את החלטות המערכת המשפטית ואת החלטת הבחירות - ולפרוש מתפקידו ולהיאבק על חפותו, אזרחי ישראל לא יהיו בני ערובה של אף אדם ושל אף מנהיג".

מהליכוד נמסר בתגובה: "אחרי שלא הצליח להקים ממשלה, בני גנץ מציע להקים ממשלה בראשותו. אם כחול לבן יעמידו יו"ר אחר במקום בני גנץ, נשקול להציע להם להוביל ברוטציה".