"במקום ראש הממשלה, הייתי מתפטר ומאפשר הקמת ממשלה": בכיר הליכוד, ח"כ גדעון סער, קרא הבוקר (שלישי) לראש הממשלה נתניהו לעזוב את תפקידו - והאשים שבגלל התעקשותו להישאר בתפקיד לאחר שכשל פעמיים בהרכבת הממשלה - המדינה תקועה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בריאיון לתכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב', אמר סער: "החוק מאפשר לכהן בתפקיד רה"מ גם עם כתב אישום אבל ראש הממשלה צריך לקבל אחריות בגלל המצב שהמדינה תקועה בו. הייתי מקבל אחריות במקומו ועם כל הכאב שהוא לא מצליח להרכיב ממשלה, לא בגלל כתבי האישום, הייתי מתפטר. זה לא משפר את מצבו. מקווה שיוכיח את חפותו, אך הפוזיציה שהוא נמצא בה כרגע לא משרתת אותו". 

"לנתניהו יש זכויות רבות והוא הביא את המדינה להישגים רבים", הדגיש סער, "הלכנו אחריו וגיבינו אותו כל שלב החקירות והמלצות הממשלה, פיזרנו את הכנסת הקודמת לפי רצונו וזאת הייתה טעות קשה. אנחנו נאבד את השלטון ולדעתי מצביעי הליכוד רוצים בהצלחת הדרך ואף אחד לא חשוב יותר מהתנועה והמדינה".

גדעון סער ובנימין נתניהו (עיבוד: הדס פרוש, מארק ישראל סלם, פלאש 90)
"מקווה שגדעון לא יתקע לנתניהו סכין בגב" | עיבוד: הדס פרוש, מארק ישראל סלם, פלאש 90

"אם חברי הליכוד ירצו שהוא יוביל אותם, זאת תהיה התוצאה שכולנו נקבל. אני מכיר היטב את חברי הליכוד והם חכמים ואינטיליגנטיים, הם לא חותמת גומי ולא להקת מעודדות", הוסיף סער. "אפשר לעשות פריימריז תוך שבועיים. הסיכויים להקמת ממשלה אבדו ומי שלא רוצה פריימריז דוחף את ישראל לבחירות נוספות. אם נתניהו יקים ממשלה אני אתמוך - אבל זה חסר סיכוי".

סער הבהיר שלא יגייס 61 חתימות להרכבת ממשלה ללא מנדט של חברי הליכוד: "הרבה יותר נוח להחריש אבל אני דואג לתנועה ולמדינה. אם הייתי שותק ונותן לזה להתגלגל לבחירות שלישיות בלי לנסות לשנות את מצב הדברים". 

בסביבת נתניהו תקפו את דבריו של סער ואמרו: "חבל שגדעון סער לא הקשיב אתמול לפעילי הליכוד שהבהירו לו: ״הליכוד זה משפחה ובמשפחה לא בוגדים". 

רגב וסער תקפו אחד את השני: "יתקע לנתניהו סכין בגב"; "היא התחנפה אליי" 

לפני הריאיון של סער, התראיינה גם השרה מירי רגב לאותה התכנית -ותקפה את סער: "אני חושבת שגדעון עשה טעות גדולה, הוא ירה בתוך הנגמ"ש. אני מקווה שהוא יחזק את הליכוד, לא יפצל אותו – ולא יפעל בעיתוי הזה להכניס סכין בגב לנתניהו". 

גדעון סער מירי רגב ב-2013 (צילום: פלאש 90)
"היא התחנפה אליי". סער ורגב | צילום: פלאש 90

סער הגיב לדבריה של רגב ואמר: "זאת טרמינולוגיה לא ראויה ואני לא מתרגש. אני עדיין זוכר את הימים שמירי רגב התחנפה אליי ותקפה את ראש הממשלה, היא אפילו אמרה שתתמוך בי. זה היה לפני שמונתה לשרה. על חנופה עוד אף אחד לא קיבל סטירה".

רגב הגיבה לדברים בציוץ בטוויטר וכתבה: "גדעון, תפסיק לירות בתוך הנגמ"ש. שאני אספר מי מתחנף אליי כבר שנתיים?".