למרות הקריאות המפורשות של ראש הממשלה בנימין נתניהו לתומכיו להגיע לעצרת שתתקיים הערב (שלישי) בתל אביב ועל אף הבקשה של מקורביו מחברי כנסת ושרים במפלגה להתייצב בהפגנת התמיכה, נראה כי הנוכחות בעצרת צפויה להיות דלה. רק שני ח"כים אישרו את השתתפותם, ובסביבת נתניהו מקיימים התייעצויות כיצד "לעטוף את האירוע מחדש".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי שעה רק יו"ר סיעת הליכוד הטרי, ח"כ מיקי זוהר וח"כ שלמה קרעי הודיעו כי בכוונתם להגיע לאירוע. לחדשות 12 נודע כי בשעות האחרונות נערכות התייעצויות קדחתניות כיצד להציג את העצרת, שתוכננה בתחילה להיות מפגן כוח ותמיכה עוצמתי, בצורה חדשה. בשעה זו מתרשמים בליכוד כי האירוע לא זוכה להיענות מעבר לדרג השטח.

בשל חוסר ההיענות, גם הליין-אפ של העצרת טרם נסגר. עדיין לא ברור מי יהיו הנואמים במהלך ההפגנה, אך ככל הנראה הסופרת גלית דיסטל אטבריאן היא שתנחה את האירוע, בו ינאם גם העיתונאי אלי ציפורי.

 

 

בין יוזמי האירוע נמצאים ארגונים כמו "התנועה למשילות ודמוקרטיה", תנועת "רגבים" ו-"אם תרצו". "נתניהו לא תמיד היה אתנו, להפך - נאלצנו להיאבק בו על יוזמות חקיקה", סיפר לחדשות 12 שמחה רוטמן מהתנועה למשילות ודמוקרטיה. "עכשיו הוא בצד שלנו אולי כי חווה את זה אישית. אני לא סבור שכתב האיום הוא קנוניית הפיכה אישית. יש פה מערכת שהסטנדרטים ושיטות הפעולה שלה הם של תפירת תיקים והדלפות. האם המוטיבציה פוליטית שמאלנית בכלל או דווקא נגד נתניהו, אני חושב שלא נגד נתניהו".

בתנועת "אם תרצו" מסרו כי גם הם ישתתפו במחאה נגד התערבות הפרקליטות ומערכת המשפט בפוליטיקה‎: "התוכנית היא להביא עשרות אלפים, בין היתר באוטובוסים שהפעילים ישתתפו במימון שלהם", מתאר רן כרמי בוזגלו, ממארגני העצרת.