ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת סיפר היום (ראשון) כי הגיש תלונה למשמר הכנסת בעקבות איומים על חייו. בהודעות שקיבל ספג טיבי לצד האיומים והעלבונות גם קללות קשות, כונה בין היתר "מחבל מסריח", והושווה למנהיג חמאס שחוסל בידי צה"ל אחמד יאסין. זאת, לאחר העימות בין נציגי הרשימה המשותפת לראש הממשלה נתניהו במליאת הכנסת. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הבוקר אמר טיבי בריאיון ל"אל-אוסבוע" עם פוראת נסאר כי בימים האחרונים גורמים קיצוניים שולחים אליו ולבני משפחתו מסרים מאיימים, חלקם בהודעות טקסט וחלקם דרך הרשתות החברתיות. בין ההודעות שטיבי החל לקבל לאחרונה נכתב: "אינשאללה שתיפול על הילדים שלך רקטה", ו"צריך לעשות לך ולעם שלך שואה".

 איומים על חברי כנסת מהרשימה המשותפת
איומים על חברי כנסת מהרשימה המשותפת
 איומים על חברי כנסת מהרשימה המשותפת
איומים על חברי כנסת מהרשימה המשותפת

לאחת ההודעות שנשלחו אל טיבי צורפה תמונתו של אחמד יאסין, בכיר חמאס שחוסל בעשור שעבר, וכן תמונה שלו במדי ארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי. לטענתו, האיומים הם תוצאה של "ההסתה הפרועה של ראש הממשלה נתניהו נגד חברי הכנסת הערבים". לשכתו של טיבי העבירה ללשכת קצין הכנסת תלונה על האיומים, בצירוף צילומים של חלק מהאיומים והגידופים.

לדברי טיבי, איומים והסתה מסוג זה לא היו עוברים בשקט אם לא היה מדובר בחברי הכנסת של הרשימה המשותפת. "מאיימים גם על הבת שלי", הדגיש. "על זה אי אפשר לשתוק". גם יו"ר הרשימה משותפת ח"כ אימן עודה טען לאחרונה כי הוא מקבל איומים על חייו בטלפון הנייד, ופנה למשטרה ולמשמר הכנסת במטרה לקבל שירותי אבטחה.

הסתה נגד ראשי הרשימה המשותפת: ח"כ עודה במדי אויב
הסתה ברשת: ח"כ עודה במדי אויב

במקביל, יו"ר בל"ד‎ אמטאנס שחאדה פנה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה דחופה לבטל את כנס החירום של הליכוד שמתוכנן להתקיים הערב. "ראש הממשלה בנימין נתניהו החל במסע הסתה גזעני וחמור כלפי האזרחים הערבים והרשימה המשותפת, בטענה שח״כ בני גנץ מתכוון להקים ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה", כתב במכתבו למנדלבליט.

"אמש פרסם כי מר נתניהו אמר בשיחת וועידה עם בכירים בליכוד: 'גנץ יקים ממשלת מיעוט, להבעיר הכל'", הוסיף שחאדה. "מדובר באמירה מסיתה וחמורה שהתפרסמה בעיתוי אשר מקים חשש כבד לפעולות גזעניות ואף אלימות".

רע"מ-בל"ד גירדו את החסימה (צילום: החדשות)
יו"ר בל"ד אמטאנס שחאדה | צילום: החדשות

לבסוף דרש שחאדה מהיועמ"ש למנוע את כנס הליכוד: "ההסתה של נתניהו ובכירים ופעילים בליכוד התבטאה בפרסום אלפי הודעות בכלי התקשורת וברשתות החברתיות. מר נתניהו עורך את הכינוס הנ״ל במסגרת תפקידו כראש ממשלה ועל כן, לאור הסבירות הגבוהה ואינדיקציות שבידינו לפיהם קיים חשש כבד שהמדובר בכינוס אסור לפי חוק שמטרתו הסתה לגזענות ואלימות, כבודו מתבקש להשתמש בסמכויותיו על מנת למנוע קיום כינוס זה".