סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, פנה היום (שני) לנשיא המדינה ראובן ריבלין במכתב שכותרתו "מיגור תופעת ההסתה חסרת הרסן", והפציר בו לשוחח עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן על אמירותיו נגד הציבור החרדי. "אנו נחשפים לאמירות בוטות ביותר, ובמיוחד של חברי הכנסת אביגדור ליברמן ויאיר לפיד, נגד ציבורים, מפלגות ואוכלוסיות שמושמצות יום יום, שעה שעה", כתב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני מרגיש שלא בנוח להעלות את דבריו של ח"כ ליברמן על הכתב", כתב ליצמן, ובכל זאת ציטט כמה מהביטויים שנאמרו על ידו: "אעצור את טירוף החרדים והמשיחיים", "לא נשב בממשלה עם הסמוטריצ'ים", "יש להיפטר מהגוש החרדי" ועוד.

"מכובדי הנשיא, אחים אנחנו בני עם אחד אנו, ועלינו לכבד האחד את האחר, לחשוב כיצד ניתן לאחד ולא חלילה לפלג, ובוודאי שלא לפסול, להשמיץ ולהקניט את השני רק בגלל שיוכו הדתי או המגזרי", כתב. "גם אם קיימים חילוקי דעות אסור לנו להגיע לפסילת מגזרים שלמים ולפעול לנדותם מהציבוריות הישראלי. המפלגות החרדיות והדתיות מונות קרוב למיליון וחצי איש, שנפסלים ומושמצים על ידי פוליטיקאים ללא שום סיבה".

"אני פונה אליך כבוד הנשיא שמקדיש את זמנו ומרצו לאחד בין המגזרים ולקרב את הלבבות, שתפעל בכל כוחך עבור הנמכת הלהבות ושינוי השיח הקיים", ביקש ליצמן. "אבקש ממך להעלות את הדברים בפני ח"כ אביגדור ליברמן במהלך פגישתכם המתוכננת לימים הקרובים".