המגעים להרכבת ממשלה - האם נימנע מבחירות נוספות? בליכוד הודיעו היום (חמישי) כי ח"כ אביגדור ליברמן זומן לפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. הפגישה צפויה להתקיים ביום ראשון בשעה 17:00 - שלושה ימים בלבד לפני תום המנדט של בני גנץ להרכבת ממשלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

היום נפגשו ליברמן וגנץ, ויו"ר ישראל ביתנו אמר שלא שמע "כן" מפורש מכל ראשי כחול לבן למתווה שלו - ויתור על בלוק הימין-חרדים מצד נתניהו והסכמה להצעת הנשיא מצד גנץ. עם דזאת, ליברמן הבהיר כי ימשיך במאמצים לאחדות על מנת למנוע בחירות.

קודם לכן תקף יו"ר ישראל ביתנו את התנהלות ראש הממשלה וטען: "נתניהו בשת"פ מלא עם החמאס". בריאיון לקרן מרציאנו ואודי סגל בגלי צה"ל אמר אביגדור ליברמן: "נתניהו ב-2009 התחייב למגר את שלטון החמאס ומאז הוא רק מחזק את החמאס - ראינו שיתוף פעולה  הדוק בין נתניהו לחמאס על חשבון האזרחים".

"לצערי אנחנו שוב רואים שארגון טרור זוטר משבית מדינה לשלושה ימים", הוסיף. "נתניהו מקריב כרגע אינטרסים בסיסיים אסטרטגים על מזבח הישגים קצרי טווח. אם נמשיך ככה תוך שלוש שנים חמאס יהפוך לחיזבאללה.

בהמשך, התייחס יו"ר ישראל ביתנו גם לפלונטר הפוליטי ודיבר על הפגישה שקיים עם הנשיא ריבלין: "הנשיא אמר שהוא בקולו יבהיר את הנקודה של מועד תחילת הנבצרות לכל הצדדים. בנושא המהותי, על מה הוויכוח מונע אחדות? מי יהיה הראשון ומתי הרוטציה. זה פשוט טירוף מוחלט". עוד הצהיר ליברמן: "מעולם לא דיברתי על ממשלת מיעוט. רק על אחדות".