שבוע לתום המנדט של נתניהו – מה יעשה ליברמן? יו"ר ישראל ביתנו פרסם היום (רביעי) הודעת תגובה לביקורת שנמתחה עליו מכיוון הליכוד. "רוצים לשבת איתנו למו"מ קואליציוני רציני - קודם שיפרקו את הגוש החרדי-משיחי ואז נדבר על הכול", אמר – ותקף את התנהלות הליכוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בפוסט שפרסם ליברמן ברשתות החברתיות סירב להכחיש שיאפשר הקמת ממשלת מיעוט (כחול לבן-העבודה-מרצ בתמיכה או הימנעות של הרשימה המשותפת וישראל ביתנו). בישראל ביתנו טוענים שמדובר במנוף לחץ שנועד לגרום לנתניהו להתיישב לשולחן אבל בליכוד משוכנעים שליברמן כבר סגור עם כחול לבן.

"באשר לספין האחרון מבית היוצר של הליכוד -  אין לנו שום כוונה להתייחס לא לספין הזה ולא לספינים אחרים", הודיע. עוד הצהיר ליברמן כי "המתווה שלנו עדיין בתוקף ומונח על השולחן", בהתייחסות להצעתו לממשלת אחדות עם רוטציה שבה נתניהו יהיה הראשון.

ליברמן הסביר: "לפני 5 ימים פנה ראש צוות המו"מ של ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, לליכוד על מנת לפתוח במו"מ על קווי היסוד להקמת ממשלת אחדות. עד לרגע זה לא התקבלה שום תגובה. המסקנה מכך היא שאת הליכוד לא מעניינים קווי יסוד או הקמת ממשלת אחדות, אלא אך ורק כיסא רה"מ וכיסאות השרים. למו"מ על כיסאות שיחפשו פרטנרים אחרים. ירצו לדבר על מהות, אנחנו זמינים בכל רגע נתון".

שר התחבורה, בצלאל סמורטיץ', הציג קו תקיף נגד ליברמן. בציוץ שפרסם ברשתות החברתיות כתב: "לא מבין את החברים שלי שמנסים להוציא מליברמן בכוח התחייבות שלא להיות גשר לממשלת מיעוט של השמאל והערבים. זה דווקא רעיון לא רע בכלל. ממשלה כזו לא תחזיק מעמד יותר מידי זמן ולאחריה הימין ינצח בבחירות בענק. תוך כמה חודשים תהיה בישראל ממשלת ימין שתשקף את הרוב הימני שיש בחברה הישראלית".