פרופסור יורם יובל מהאוניברסיטה העברית, פסיכיאטר וחוקר מוח, הקים לפני כשבועיים אוהל בודד על מדשאת גן העצמאות בירושלים. הדרישה שלו: נתניהו לך הביתה על מנת שנמנע ממדינת ישראל בחירות שלישיות. ליווינו את אותו באחד הערבים באוהל, וצפינו באזרחים מכל רחבי הארץ שהגיעו לתמוך ולהקים אוהלים נוספים לצד אלו שלו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אני מתכוון לעשות מה שאני יכול כדי לשכנע את חברי הכנסת שיכולים לעשות משהו למנוע את הבחירות האלה", סיפר פרופסור יובל. "אני רוצה שנתניהו ילך אבל אני לא חס וחלילה נגד הליכוד או נגד השלטון של הליכוד. זו בפירוש מחאה שמכוונת לשנות את דעתו של איש אחד לגבי ההיצמדות שלו לשלטון".

מאהל המחאה של יורם יובל
מאהל המחאה של יורם יובל

בערב שבו הצטרפנו למאהל, ראינו עשרות מבקרים מכל רחבי הארץ, אנשים שהגיעו לתמוך במאבקו, וחלקם אפילו הקימו עוד אוהל לצידו, שם ישנו לידו בלילות החורף הקרים של ירושלים. כאשר שאלנו את פרופסור יובל אם הוא באמת מאמין שאדם אחד עם אוהל בגן העצמאות בירושלים מסוגל למנוע את הבחירות הקרבות הוא ענה: "אני לא חושב שבגלל שאני ישן על דשא ביבי יפנה את בלפור וילך, אני לא חי באשליות. הוא רואה את אגף האח"מים במעשיהו וזה הדבר היחיד שהוא רואה ומי יכול להאשים אותו האמת. אנחנו מסביבו צריכים לעזור לו לקבל את ההחלטה הנכונה וזה מה שאני עושה מכאן".

המחאה של פרופסור יורם יובל מול בית רה"מ
המחאה של פרופסור יורם יובל מול בית רה"מ

רק שלשום נתקלו אנשי המאהל בכמה מתנגדים תומכי הליכוד ונתניהו, שהחלו לקלל ולצעוק לעברם. שני אנשים נפצעו קל ופונו לקבלת טיפול רפואי לאחר שהותקפו על ידי עוברי אורח תומכי נתניהו. בתגובה סיפר לנו פרופסור יובל: "לצערנו ולחרפתנו, שני מפגינים שבאו לחזק את ידינו, פנינה ומיכאל, הותקפו באלימות ונפצעו ליד המאהל שלנו הערב. זה לא היה מקרה".

הוא הוסיף: "הם הותקפו על ידי שני אוהדי ביבי - על ידי שני ביביסטים שהזדהו ככאלה. כל בר דעת מבין שמה שקרה הערב הוא הצצה ראשונה אל מה שיקרה בישראל במערכת הבחירות השלישית שכופה על כולנו האיש מבלפור, האיש שנאשם בשוחד. מערכת הבחירות השלישית של ביבי התחילה הלילה, והיא התחילה ברוע, באלימות ובשפך דם".

פרופסור יובל תיאר שלמרות האירוע הזה, מקרים כאלו הם נדירים במהלך הימים שבהם שהה באוהל. ביום רביעי הקרוב הוא צפוי לקפל את האוהל ולשוב בחזרה הביתה לאחר שמערכת הבחירות לכנסת ה-23 תתחיל באופן רשמי, אך אירועים שכאלה ומחאות שמעוררות גם תגובות משני צידי המפה הפוליטית הם כנראה רק התחלה למה שצפוי לנו במערכת הבחירות הקרובה שתלווה אותנו בחודשים הבאים.