יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס הבוקר (רביעי) לדבריו של שר החוץ ישראל כ"ץ שהאשים אותו ב"ניסיון התנקשות פוליטית" ואף טען כי ליברמן ניסה בעברו להתפקד לליכוד בעצמו. בריאיון לגלי צה"ל, הבהיר ליברמן: "אין לי שום עניין להצטרף לליכוד. לליכוד ולראש הממשלה אין שום קשר לימין". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לאחר תחילת המבצע הצבאי הכושל בעזה, "צוק איתן", עוד פעם הכרזתי שאנחנו פורשים ואין לנו עניין", הוסיף ליברמן. "יש לנו מפלגה, יש לי חברים טובים בליכוד שמנסים כל פעם לבוא ביוזמות אבל ברור שישראל ביתנו זו מפלגת הימין היחידה".

"אני אסתפק בהתנצלות של שר החוץ בפני הרמטכ"ל על ההדלפות מהקבינט והניסיון לגרור את צה"ל לויכוחים פוליטיים", אמר יו"ר ישראל ביתנו ובהמשך דבריו תקף את כ"ץ: "השר כ"ץ נלחם על הפריימריז, הוא והאחרים שהכריזו על הפריימריז, הם מאותתים שעידן נתניהו נגמר. גם ההכרזה על התמודדות בפריימריז ועדיין לתמוך בנתניהו - זה מס שפתיים בלבד".

"אין גוש ימין", המשיך ותקף יו"ר ישראל ביתנו. "יש גוש ימין חרדים שנתניהו הכשיר. נתניהו השתלח ברעיון של אחדות ותקף אותו, ישראל ביתנו היא הראשונה שדיברה על ממשלת אחדות מתחילת הקמפיין, נתניהו הבין אחרי התוצאות שהעם בעד ממשלת אחדות והוא מנסה עדיין להכשיל את הרעיון".

ליברמן: "נתניהו גורר את המדינה לסבב בחירות נוסף"

"האופציה האחת והיחידה מבחינתנו זה ממשלת אחדות ליברלית וכדי להתקדם נתניהו חייב להתפרק מהגוש המשיחי והחרדי", הבהיר ליברמן. "כל עוד הוא לא מפרק את הגוש המשיחי והחרדי ולא בא למשא ומתן בידיים נקיות שלא יצפה לכלום".

בהמשך דבריו, התחייב ליברמן לפעול ככל יכולתו על מנת למנוע בחירות חוזרות ואף אמר כי ממשלת אחדות רחבה של הליכוד וכחול לבן ללא ישראל ביתנו - עדיפה מסבב בחירות נוסף: "אנחנו מחויבים לדבר אחד, למנוע בחירות שלישיות, נתניהו גורר את המדינה לסבב בחירות נוספות. אני מאוד רוצה להיות בממשלה הבאה, אבל גם אם יקימו בלעדינו כי יש להם מספיק מנדטים - זה עדיף מבחירות חדשות".

אמש התייחס שר החוץ כ"ץ לפלונטר הפוליטי ותקף את יו"ר ביתנו. "כל הזמן שואלים 'מה ליברמן רוצה', אבל מבחינתי יותר חשוב לראות מה ליברמן עשה ועושה", אמר כ"ץ. "ליברמן ביצע התנקשות פוליטית ברה"מ בנימין נתניהו ובליכוד, מיד בסיום מערכת הבחירות הקודמת, מתוך נקמנות אישית ורצון לרסק את הליכוד".

"זה אותו האיש שלא הפסיק להתדפק על דלתות הליכוד בשנים האחרונות, בניסיון להצטרף לשורותיו, ובסוף נהג כמו האם המזויפת במשפט שלמה: 'אם לי לא יהיה הליכוד, אז שלא יהיה לאף אחד'", המשיך כ"ץ ותקף. "כעת הוא דורש הקמת ממשלת אחדות בלי שותפי הליכוד, וכאשר כחול לבן פוסלת את נתניהו כראש ממשלה, ובכך בעצם אומר ממשלה בלי נתניהו".