ליברמן חושף את "מסע הלחצים" להקמת ממשלה צרה: יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, הגיב היום (שלישי) לדיווח בחדשות 12 על ההצעות מרחיקות הלכת שקיבל מהליכוד. בפוסט שפרסם בפייסבוק שלו הצהיר: "הוצע לנו כל תפקיד אפשרי בממשלה ובכנסת. כל זה רק שנסכים להכנס לממשלה צרה, בניגוד להבטחתינו לבוחר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד הצהיר ליברמן: "בימים האחרונים הופעל על 'ישראל ביתנו' מסע לחצים ופיתויים כפי שאני לא זוכר מאז שהתחלתי את דרכי בפוליטיקה הישראלית". ליברמן הוסיף: "אני גאה בחבריי למפלגה. אנחנו המפלגה היחידה בארץ שמסוגלת לקבל החלטות אך ורק לטובת מדינת ישראל, ובניגוד מוחלט לאינטרסים הפוליטיים והאלקטורליים שלה".

"אם ב- 24 השעות הקרובות לא תקום ממשלה, זה אך ורק בגלל שמנהיגי שתי המפלגות הגדולות, הליכוד וכחול לבן, לא היו מוכנים לוותר על האגו ולא יכלו להגיע להסכמה מי יכהן ראשון כראש ממשלה ומתי תהיה הרוטציה", תקף ליברמן. "כל השאר זה סיפורים ותירוצים".

הקריאה לגנץ ונתניהו: "להפסיק את משחק ההאשמות הציני"

על סירובו להצטרף לממשלה צרה אמר: "מיותר לציין שדחינו את כל ההצעות האלו על הסף. גם בשל שיקולים עקרוניים אבל לא פחות בשל שיקולים מעשיים". כפי שאמר אתמול לראשי רשויות בליכוד, ליברמן שב והדגיש: "ממשלה צרה תהיה צרה גדולה למדינת ישראל. ממשלה כזאת לא תתפקד, אלא תדמם".

בפנייה לגנץ ונתניהו אמר: "אני קורא שוב לשתי המפלגות הגדולות להתעלות מעל השיקולים הפוליטיים הצרים ולהקים ממשלה אחדות לטובת עם ישראל, ולהפסיק את משחק ההאשמות הציני".

לדבריו, "מפלגת 'ישראל ביתנו' הייתה עקבית וברורה בנושא מתחילת מערכת הבחירות ועד עתה. אמרנו שלא נצטרף לשום ממשלה צרה, כי ממשלה כזו לא תוכל להתמודד עם האתגרים הכלכליים והביטחוניים העומדים על הפרק. החלטות דרמטיות מחייבות הסכמה לאומית רחבה, קודם כל בכנסת, ואם באמת דואגים לאינטרס הלאומי ולא הפרטי אין מנוס אלא להקים ממשלה לאומית רחבה".