מרכז הליכוד אישר הערב (חמישי) את ההצעה "לאשרר כי יושב ראש הליכוד וראש הממשלה מר בנימין נתניהו, הוא מועמד תנועת הליכוד לכהונת ראש ממשלת ישראל לכל כהונת הכנסת ה22". ההליך, שהציע יו"ר מרכז הליכוד חיים כץ, אושר באירוע שנערך לחברי מרכז הליכוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"במהלך כהונתה של הכנסת ה-22 הליכוד יהיה שותף אך ורק לממשלה שיושב ראש הליכוד ומועמדה לראשות הממשלה, מר בנימין נתניהו, יעמוד בראשה - בין אם לכל תקופת כהונתה או לחלק מכהונתה במסגרת רוטציה", נכתב בהודעה מטעם המפלגה. ההצעה אושרה בהצבעה גלויה, ברוב קולות מוחץ.

מוקדם יותר דווח כי ראש הממשלה נתניהו לא יגיע  לאירוע מרכז תנועת הליכוד. לאירוע, הגיעו רק כ-200 מחברי המפלגה. בשבוע שעבר קיבל נתניהו את הצעתו של כץ לכנס את מרכז המפלגה כדי לאשר את היותו המועמד היחיד לראשות הממשלה, ובכך ביטל את הפריימריז המיועדים.

על פי הודעת המפלגה, חברי המרכז יתכנסו ביום חמישי הקרוב בגני התערוכה כדי לאשרר שנתניהו הוא המועמד של תנועת הליכוד לראשות הממשלה לכל כהונת הכנסת ה-22.

"כמו כן, ההחלטה קובעת שהליכוד יהיה שותף אך ורק לממשלה שבנימין נתניהו יעמוד בראשה", נכתב בהודעה שנשלחה מטעם המפלגה. "בין אם לכל תקופת כהונתה או לחלק מכהונתה במסגרת רוטציה".

 ח"כ מטעם הליכוד גדעון סער הגיב על האירוע וכתב בטוויטר: "כינוס המרכז אינו נחוץ, איש אינו כופר בתפקידו של ראש הממשלה כיו"ר הליכוד. כשתהיה התמודדות על הנהגת התנועה, כפי שיזם לפני ימים ספורים ראש הממשלה עצמו, אני אתמודד".