יו"ר סיעת כחול לבן, ח"כ אבי ניסנקורן, שוחח היום (שבת) עם נחמה דואק במסגרת אירוע "שבתרבות" בחולון והתייחס לקריאות לבחירות ישירות בין גנץ לנתניהו. "עשינו סקרים והתוצאה ביניהם די צמודה. אנחנו לא נגד בגלל שאנחנו מפחדים", הבהיר ניסנקורן. "אנחנו מתנגדים כי שינויים חוקתיים לא עושים על הדרך ולא בצורה כזאת".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהמשך השיחה, התייחס יו"ר ההסתדרות לשעבר למינויו של בנט לשר ביטחון ואמר: "מי שחושב שהנושא הביטחוני הוא החשוב ביותר במדינת ישראל ומחליט לבחור בבנט כשמולו יש שלושה רמטכ"לים – זו לא אחריות לאומית".

הוא גם התייחס לאפשרות על הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת המפלגות הערביות. "בכל מקרה, הרשימה המשותפת לא תהיה חלק מהממשלה. הם נשארים באופוזיציה והם יודעים זאת. אין דרישה של הרשימה המשותפת להיכנס לקואליציה".

גנץ וניסנקורן בעת הצטרפותו למפלגה
בני גנץ ואבי ניסנקורן | צילום: ישראל הדרי, חדשות

"ביבי מתנהל מתוך שיקולי ביבי ולא מתוך שיקולי מדינת ישראל וזה עצוב", טען ניסנקורן. "ביבי הוא אדם מודאג שמתנהל מתוך ראיה של הישרדות אישית. לשחק בתפקיד שר ביטחון לא צריך ללמוד, לעבור על החוק לא צריך ללמוד וגם לעשות מסע הסתה לא צריך ללמוד".

יושב ראש סיעת כחול לבן הגיב לטענות על הליך הרכבת ממשלה "רדום" ועל כך שנתניהו גנב את מו"מ עם שקד ובנט מאחורי גבם. "יש פגישות, יש גישושים, ישבתי עם בנט, אבל זה לא משא ומתן. הסכמנו שצריך ממשלת אחדות אבל הדרך לעשות זאת היא כך ששתי מפלגות יושבות יחד על קווי יסוד". 

"ננסה עד היום האחרון במסגרת  28 הימים, להקים ממשלה עם עדיפות גדולה לממשלת אחדות ועדיפות שניה לכל הסדר אחר שיאפשר הקמת ממשלה", אמר. "חובתנו  לבדוק את כל האופציות".

בנימין נתניהו נפתלי בנט
ניסנקורן: "מינוי בנט - איננה אחריות לאומית" | צילום: רויטרס

ח"כ ניסנקורן הביע את דאגתו ממה שהוא כינה "כרסום הדמוקרטיה" והפנה אצבע מאשימה כלפי ראש הממשלה נתניהו. "מי שקבע את לוחות הזמנים זה ביבי. פעם אחת להקדים את היועץ המשפטי ופעם שניה לא להחזיר את המנדט לנשיא", תקף. "בכל מדינה המבנה הדמוקרטי הוא כמו פירמידה שבבסיסה שלטון החוק ולידו הזכות של התקשורת וארגוני העובדים להתנהל בצורה דמוקרטית".

"נתניהו מסית נגד הפרקליטות ושר משפטים יחד איתו - זה מעבר לכל נורמה מקובלת. זה מראה מדוע ראש ממשלה, שייש נגדו כתב אישום, לא יכול להמשיך לכהן, הוסיף ניסנקורן. "אני חושב שבשנה האחרונה אנחנו מקבלים מכות קטנות לדמוקרטיה הישראלית, ולמזלנו מצליחים לעצור את זה, כי הוא לא מצליח להקים ממשלה. נתניהו מינה את היועמ"ש ואת המפכ"ל ועכשיו הוא תוקף אותם – זה מצב מאוד מאוד מסוכן".

בהמשך התייחס ניסנקורן לדבריו של בנו של ראש הממשלה ואמר: "הוא איש בוגר שעדיין גר עם ההורים זה לא לגיטימי בשום צורה. הבן שלי לא היה מדבר ככה. גם אבא צריך ללמד את הבן שלו דרך ארץ".