הכאוס הפוליטי שעלול להביא את ישראל למערכת בחירות שלישית בתוך פחות משנה סוקר באתרי החדשות בעולם שדיווחו על כך ששני ראשי המפלגות הגדולות, בנימין נתניהו ובני גנץ, נכשלו במלאכת הרכבת הממשלה – מה שעתיד להביא הלילה (רביעי) לפיזור הכנסת. בחלק מהאתרים "כיכבה" הידיעה במקום בולט וברבים מהם התקשו להסביר את המערכת הפוליטית הישראלית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בכותרת שפורסמה ב"ניו יורק טיימס" דווח על כך ש"ישראל הולכת לבחירות שלישיות, כשנתניהו נצמד לכיסא". בפתיח של האייטם עצמו ציין הכותב כי "אם לא יהיו הפתעות של הרגע האחרון, אזרחי המדינה יחזרו לקלפיות בפעם השלישית לאחר יותר משנה של משבר פוליטי".

סיקור בעולם, בחירות שלישיות (צילום: מתוך אל פאיס)
צילום: מתוך אל פאיס

הדיווחים על ההליכה המסתמנת לבחירות הגיעו גם ל"אל פאיס" הספרדי שסיקר את המשבר באופן דומה למדי. "ישראל הולכת לבחירות שלישיות בתוך פחות משנה", הדגישו בכותרת הכתבה ובפתיח ציינו את הסיכום היחיד אליו הגיעו ראשי הליכוד וכחול לבן: "נתניהו, שמואשם בשחיתות, סיכם עם יריבו בני גנץ על מועד הבחירות החוזרות".

בכלי התקשורת הספרדי הגדילו לעשות וכינו את המהלך של חברי הפרלמנט הישראלי "חרקירי". הכותב הדגיש כי "חברי הפרלמנט, שלא הצליחו להתגבר על המשבר הפוליטי, מנסים להימנע מהלעג של הליכה לבחירות נוספות ב-10 במרץ, אמצע חג פורים. לשם כך, עליהם לאשר תוך שעות ספורות חוק שיקבע כי הבחירות יתקיימו ב-2 במרץ".

"בתוצאה מחרידה, ישראל הולכת לבחירות שלישיות עם ראש ממשלה שמואשם בשחיתות, בעוד יריבו המרכזי בני גנץ זוכה לשיאים בסקרים", הוסיפו ב"אל פאיס". "הסיכום היחיד שאליו הגיעו השניים היה קביעת מועד הבחירות".

ב"לה מונד" הצרפתי ציינו גם הם כי ישראל בדרך ל"סבב שלישי חסר תקדים". בפתיח הכתבה נכתב: "בפעם השלישית בתוך פחות משנה, הפוליטיקאים הישראלים נערכים לבחירות חדשות. חברי הפרלמנט אישרו בקריאה ראשונה הצעת חוק לקיום בחירות חדשות ב-2 במרץ - בחירות שנראות כמו דו קרב נוסף בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליריבו בני גנץ".