האם ישראל בדרך לבחירות - ואם כן, מה יצביעו הישראלים? הערב (שבת), 11 יום לפני תום המנדט של בני גנץ להרכבת ממשלה, פורסם סקר שנערך עבור התוכנית "פגוש את העיתונות". מהסקר המיוחד עולה כי רוב הישראלים רוצים שגנץ יצליח להקים ממשלה בזמן שנותר לו, ואחוזי התמיכה הגבוהים ביותר - בממשלה עם הליכוד, נתניהו והחרדים. מרבית הנשאלים יצביעו לאותה המפלגה עבורה הצביעו בבחירות האחרונות, ובאשר לסכסוך - יש יותר מתנגדים מתומכים בהקמת מדינת פלסטינית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בסקר "מדד השלום" שנערך על ידי פרופ' אפי יער וד"ר נמרוד רוזלר מאוניברסיטת תל אביב ומכון "מדגם" בראשות מנו גבע, נשאלו 600 מרואיינים, במדגם מייצג (טעות דגימה – 4.1%). 54% מהנשאלים ענו כי הם רוצים שגנץ יצליח להקים ממשלה בזמן הקצוב שנותר לו. 30.2% אינם רוצים בכך ו-15% - כשמינית מהציבור - לא ידעו להשיב על השאלה.

כאשר נשאלו איזו ממשלה היו רוצים שגנץ ירכיב, הקולות התפלגו בין האפשרויות הרבות. 29.1% - הנתון הגבוה ביותר - תומכים בממשלה עם הליכוד בראשות נתניהו והחרדים. 20.3% תומכים בממשלה עם הליכוד ללא נתניהו וללא החרדים, 19% בממשלה עם המרכז-שמאל וליברמן שנתמכת מבחוץ על ידי הרשימה המשותפת ו-17.9% בממשלה עם הליכוד ונתניהו ללא חרדים. רק 3.2% תומכים בממשלה עם הליכוד ללא נתניהו ועם החרדים ו-10.5% השיבו "אחר".

עוד נשאלו "במידה שיתקיים סבב שלישי של בחירות, האם תצביע למפלגה עבורה הצבעת בבחירות האחרונות או למפלגה אחרת?". 67.9% השיבו שיצביעו לאותה מפלגה, 6.6% אמרו שיצביעו למפלגה אחרת באותו הגוש ו-2.4% אמרו שיעברו לגוש הנגדי. 12.1% ענו שלא יצביעו אם יהיו בחירות שלישיות בתוך שנה ו-11.1% עדיין לא יודעים.

כאשר נשאלו המרואיינים בנוגע לסכסוך הישראלי-פלסטיני, ענו 60.9% כי הם בעד ניהול משא ומתן לשלום בין ישראל לרשות הפלסטינית. 31.7% התנגדו ו-7.4% השיבו כי אינם יודעים. עם זאת, כאשר נשאלו אם הם תומכים בהקמת מדינה פלסטינית עצמאית לצד מדינת ישראל, הושג רוב למתנגדים – 48.7% לעומת 43.8% (נתון זהה לשאלה הקודמת – 7.4% - ענו כי אינם יודעים).‎