נתניהו בביקור מפתיע – שעשוי להיות "שריקת הפתיחה" של מערכת הבחירות השלישית: ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לבקר מחר (חמישי) בישיבת הר המור, אותה ישיבה שהריצה את מפלגת "נעם" הקיצונית בבחירות האחרונות. המהלך כבר גרר ביקורת במפלגות שמאל ומרכז. מס' 2 בכחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, תקף: "נתניהו והשותפים הטבעיים שלו. אין סמלי מזה".

,לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ביקורו של נתניהו צפוי להתקיים שעות לאחר פיזורה הצפוי של הכנסת והליכה לבחירות – ככל הנראה ב-2 במרס. הרב טאו, ראש הישיבה, השתתף בהפגנת התמיכה בנתניהו לפני שבועיים – בסימן נוסף של התקרבות בין השניים. בבחירות הקודמות הריצה הישיבה את מפלגת "נעם", שהובילה קו לוחמני נגד השמאל ונגד הקהילה הגאה.

ייתכן כי לא מדובר בתחילת הקמפיין הארצי לקראת הבחירות בהיערכות להתמודדות בליכוד: אחד מהעסקנים המזוהים עם הר המור הוא מרדכי בניטה, שעומד בראש קבוצת מתפקדים גדולה בליכוד והיה מקורב לגדעון סער. הביקור נועד ככל הנראה גם ללחוץ עליו להעביר את מתפקדיו לנתניהו.

ח"כ אסף זמיר (כחול לבן) תקף את ביקורו הצפוי של נתניהו: "מסר ברור מזה נתניהו לא יכול היה להעביר לאוכלוסיית הלהט"ב", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "הוא משיק קמפיין לצד האיש שחושב שהם חולים וסוטים. שיהיה בהצלחה". ח"כ לשעבר עידן רול, גם הוא ממפלגתו של זמיר, הצטרף לביקורת: "נתניהו שעומד בראש הליכוד - לכאורה תנועה ליברלית - ממשיך להדק קשרים עם גדולי הגזענים וההומופובים. אין פרה קדושה שביבי לא שוחט במסע החסינות שלו".

קמפיין מפלגת נעם, שער עיתון הרמטכל הטנסג'נדר  (צילום: מפלגת נעם)
מתוך הקמפיין של מפלגת נעם | צילום: מפלגת נעם

ח"כ תמר זנדברג, יו"ר מרצ לשעבר, הוסיפה: "הר המור היא ביתה של מפלגת נעם. זו שניהלה קמפיין נגד להט"בים, שבן גביר וסמוטריץ' היו מתונים מידי בשבילם. אז אמרו לנו שזה קוריוז, היום אנחנו מתבשרים שראש הממשלה יפתח שם את קמפיין הבחירות שלו. לא בחדרי המיון הקורסים או בכיתות הצפופות, אלא בתשתית המפלגה הכי קיצונית שקמה אי פעם בישראל".