עימות חזיתי אחרי הכרעת היועץ: בכיר הליכוד גדעון סער קרא אמש (שבת) לנתניהו לאפשר פריימריז בזק בליכוד כדי למנוע את אובדן שלטון הימין לדבריו. בריאיון לתוכנית פגוש את העיתונות הסתייג סער גם מדבריו של נתניהו לפיהם החלטת היועץ היא "ניסיון להפיכה שלטונית". מקורביו של נתניהו מיהרו לתקוף את סער חזרה. בהודעה ששלח דוברו של נתניהו בשם הליכוד נכתב: "סער כהרגלו מגלה אפס נאמנות ומקסימום חתרנות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זה היה ערב מאוד עצוב וקשה", אמר סער בפתח דבריו, "זה היה ערב עצוב, אבל אני רוצה להדגיש שלצדו של ראש הממשלה עומדת חזקת החפות, ואני מאחל לו שהוא יוכיח אותה". סער המשיך ומתח ביקורת על מערכות אכיפת החוק: "אני במשך שנים מדבר על כך שנדרש תיקון גדול במערכות אכיפת החוק, ולצערי למעלה מעשור לא קרה שום דבר, אפילו הייתה נסיגה".

סער התייחס למסר שמפיץ נתניהו בימים האחרונים לפיהם כתב האישום נגדו הוא ניסיון הפיכה כנגדו. "זה לא ניסיון הפיכה שלטונית, לא רק שזה לא נכון להגיד את זה - זה לא אחראי להגיד את זה, זו כפירה בממלכתיות". עוד אמר סער כי "אפשר לעשות הרבה פעולות בגדר החוק, אבל אי אפשר לדבר על החלטת היועמ"ש כהפיכה שלטונית. בזה אנחנו מייצרים תוהו ובוהו במדינה".

"הבעיה שלנו היא פוליטית, שתי מערכות בחירות ברציפות ראש הממשלה לא מצליח להקים ממשלה. הוא קיבל מאיתנו גיבוי מוחלט, מכל אחד מאיתנו, במהלך הבחירות ובעת מהלכים אחרים", המשיך, "לא שמעתי אדם אחד שחושב שאחרי סבב בחירות 3, 4 או 5 נתניהו יצליח להקים ממשלה".

לדברי סער, "יש רק דרך אחת שאנחנו יכולים להציל את המדינה וגם להבטיח את שלטון הליכוד - אם נלך לפריימריז בזק ונקבל הכרעה דמוקרטית בליכוד אנחנו יכולים להציל את שלטון הליכוד ואנחנו יכולים להוציא את המדינה מהכאוס. אם לא -  זה אותו שגעון מערכות פונה לנתניהו תן ידך לפריימריז מוקדים תן התמודדות חופשית על מנת שנבטיח את המשך שלטון הליכוד ואת המשבר המטורף הזה".

"אני חושב שאוכל להקים ממשלה בקלות", הצהיר בכיר הליכוד. "אני חושב שאוכל לאחד את העם אבל אני חושב שיש גם אחרים שחשובים שהם יכולים לעשות את זה. אם חברי הליכוד ילכו לקלפי ויגידו שהם רוצים שנתניהו ימשיך להוביל אותנו, באותו תוואי של הראש בקיר, אז זאת הדרך בה נמשיך כי זו דרך הבוחרים שלנו".

"אני אומר בפומבי את הדברים שחיוניים למדינה", הסביר סער והוסיף: "אני לא חושש ממערכת ההסתה שמתנהלת נגדי מצד נתניהו ובסביבתו, לא אכפת לי. אני מתכוון לפנות ליו"ר המרכז ולבקש ממנו לעשות את זה, למה לי לפצל את הליכוד? אני מדבר על הליך בתוך הליכוד כדי להבטיח את המשך שלטון הליכוד, אני לא רוצה שהשלטון יעבור למישהו אחר. אנחנו צריכים לפתוח את העיניים". 

מוקדם יותר במהלך המשדר שר התקשורת דוד אמסלם עלה להגנתו של ראש הממשלה ותקף את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן: "ראש הממשלה לא נתן שוחד", קבע השר מהליכוד, "יש פה הפיכה - שי ניצן צריך לעמוד לדין".

"היה לי מאוד עצוב לשמוע את מנדלבליט ביום חמישי. הוא עטה על עצמו את מסכת הקדוש המעונה, והוא הקריא את מה ששי ניצן כתב לו", טען אמסלם. עוד תקף השר את היועמ"ש ואמר: "למנדלבליט אין את תעצומות הנפש להוביל את מה שקרה. מה שמעניין אותו זה לעשות את מה ששי ניצן אומר לו".

לדברי אמסלם, "מנדלבליט חצה את הקווים לתוך המערבולת של הפרקליטות, ואין לו את עמוד השדרה להתמודד מולם, על כן הוא מיישר קו מולם".

מהליכוד נמסר בתגובה לדבריו של סער: "יו"ר הליכוד הוא ראש הממשלה נתניהו שהביא לליכוד 32 מנדטים בפתק מחל עליו נכתב ״הליכוד בראשות נתניהו. מצער לראות שבזמן שראש הממשלה נתניהו שומר על ביטחון ישראל בכל החזיתות ופועל לשמר את שלטון הליכוד, גדעון סער כהרגלו מגלה אפס נאמנות ומקסימום חתרנות".