שר הביטחון ויו"ר הימין החדש, נפתלי בנט, הזהיר היום (ראשון) את אירן, ואמר כי ככל שתמשיך להתבסס בסוריה - היא "תטבע ותדמם שם" והיא "תהפוך להיות הוויטנאם שלכם". בוועידת מקור ראשון שנערכה בבנייני האומה תקף בנט את חמאס ואמר כי הם צריכים להבין ש"לא יורים על ישראל". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

את דבריו פתח בנט בהוקרה לראש הממשלה נתניהו "על שנתן מעצמו והשקיע את חייו לחיזוק מדינת ישראל". בהמשך בנט אף אמר כי "אם דוד המלך היה רואה את הפרזנטציה של נתניהו - הוא היה שמח". 

מיד לאחר מכן עבר בנט לדבר על האתגרים הביטחוניים של ישראל: "זה לא סוד שיש את אירן שמנסה לבסס טבעת אש סביב לארצנו. אנחנו צריכים לעבור מבלימה להתקפה. אם נהיה נחושים נוכל להוציא את כוחות התוקפנות של אירן מסוריה". 

בנט הוסיף: "כיוון שאנו רואים שבעזה מתמידים באותם טפטופי ירי אנחנו צריכים להביא למצב חדש שאויבנו יבינו שלא יורים על ישראל. מי שיורה ישלם מחיר. אנחנו צריכים לשנות את המשוואה - זה לוקח זמן אבל הם צריכים להבין שלא יורים".

באשר לגדה המערבית קרא בנט להחלת הריבונות הישראלית על שטחים:  "מאז 81' אף ממשלה לא החילה ריבונות. גם פה צריך לעבור מבלימה להכרעה. יש מערכה על עתיד שטחי C אבל היא תמיד בנוכחות צד אחד - הפלסטינים. אנחנו נילחם על השטחים האלה. אמרתי לשגרירי האיחוד האירופי - חבל לכם לבנות בתים כי אנחנו נהרוס אותם".