יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הגיע הערב (חמישי) לריאיון טעון באולפן שש עם עודד בן עמי שבו התייחס לתוקפנות האירנית ("חייבים להשתמש בכל היכולות – אירן צריכה להבין שייגרם לה נזק שלא תשקם עשרות שנים"), למצב הפוליטי ("נתניהו מדבר בעד אחדות אבל בפועל עושה הכל להכשילה, נחכה שהמנדט יעבור לגנץ") וגם התעמת עם השרה מירי רגב, שאותה כינה ערב יום כיפור "בהמה ששמו במשרד התרבות והספורט".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

תחילה התייחס ליברמן למצב הביטחוני ולאיום האירני ואמר כי חרף השימוש הפוליטי שנעשה בו – עדיין "לא מדובר בספין ולא בהפחדה אלא באיום מוחשי וממשי". לדברי שר הביטחון לשעבר, אירן "חייבת להבין" מה ההשלכות אם תחליט לתקוף את ישראל. "אני חושב שעדיין לא הפנימו את איום הטילים המדויקים", הסביר. "אם דיברנו על איום בנשק לא קונבנציונלי כאיום קיומי - איום הטילים המדויקים הוא איום בלתי נסבל". 

לאחר מכן התייחס יו"ר ישראל ביתנו, שפרסם אמש את המתווה שלו לממשלת אחדות, לפולנטר הפוליטי והאשים את נתניהו בכך שלמרות דבריו הוא עושה כל שביכולתו להכשיל את המגעים, והצהיר כי הוא מחכה שראש הממשלה ייכשל ושהנשיא יעביר את המנדט ליו"ר כחול לבן. 

ליברמן: מהמר שלא יהיה סבב בחירות שלישי ונגיע לממשלה רחבה

"צריך להבין שראש הממשלה תקף, גידף ודיבר נגד רעיון ממשלת האחדות כל מערכת הבחירות", אמר. "הוא מבין שאין לו ברירה אלא לדבר בעד ממשלת אחדות כשבפועל הוא עושה הכל כדי להכשיל אותה. אני לא ממהר לשום מקום, אנחנו מחכים שמלאכת הרכבת הממשלה תעבור לגנץ - ואז נדבר כמו שצריך. אנחנו מתחייבים לעשות הכל על מנת לא להגיע למערכת בחירות שלישית. כרגע ברור, מעבר לכל ספק, שנתניהו מנסה להוביל אותנו למערכת בחירות שלישית".

הוא הוסיף: "שמתי הצעה שקולה ומאוזנת שמטיבה עם נתניהו והליכוד ואימצתי את מתווה הנשיא. צריך לדבר על קווי היסוד. נתניהו מדבר על 4 מיליארד שקל תוספת לביטחון - מאיפה הכסף יבוא? מה עם חוק המרכולים, גיוס הישיבות, הנכים? נתניהו הקים גוש של חרדים ומשיחיים ורוצה להביא את כל הגוש הזה. זה אבסורד, הוא היה מוכן להקריב איש ליכוד בכיר, אבי דיכטר, יו"ר ועדת חוץ וביטחון, אבל לא לגעת במשה גפני, יו"ר ועדת הכספים. כשזה יעבור לגנץ - שעון החול יתחיל לתקתק והכל יסתדר".

ליברמן גם טען כי למרות השקט בליכוד - מלחמת הירושה במפלגת השלטון כבר התחילה, וייתכן שתשפיע לטובה מבחינתו על מלאכת הרכבת הממשלה: "ברגע שלא רק אדם אחד, אלא גם ניר ברקת וישראל כ"ץ - ולא רק גדעון סער - כולם בתוך המירוץ, הם יכולים להגיד לפני או אחרי נתניהו, זה לא משנה. אני מסתכל על הפעילות שלהם בשטח, הם מנצלים כל דבר לאירוע פנים-ליכודי, כולם עמוק בתוך המירוץ".

רגב: ליברמן הפך לחבר של טיבי ואיימן עודה. זה הזוי

עם זאת הבהיר שלא ידרוש מנתניהו להתפטר עד אשר יהיה פסק דין חלוט ולא עם ההחלטה בדבר הגשת כתב אישום נגדו. "נתניהו הוא יו"ר הליכוד, ראש ממשלה מכהן, אין לי בעיה עם שום התחשבנות ואני לא פוסל אותו. אני משתדל להתעלות מעל כל המשקעים והחשבונאות האישית. ישראל זקוקה לממשלה רחבה ויציבה שמסוגלת לקבל החלטות קשות. כשראש הממשלה מדבר על התוכנית הרב-שנתית לצה"ל והוספת 4 מיליארד שקל בשנה - אי אפשר לעשות את זה בממשלה צרה. צריך לחתוך בבשר, צריך ממשלה יציבה ל-4 שנים. אני מהמר על כך בטלוויזיה שלא יהיה סבב בחירות שלישי ונגיע לממשלה". 

ערב יום הכיפורים פורסם במעריב ריאיון תוקפני עם ליברמן, שאמר לבן כספית בין היתר כי השרה מירי רגב היא "בהמה ששמו במשרד התרבות". הוא סרב להתנצל על הדברים: "למרות שעברתי ניתוח להארכת הפתיל הקצר, כל מערכת הבחירות אנשים השתלחו , גידפו, קיללו. התאזרתי בסבלנות, לא מתכוון לנהל איתם פינג-פונג - אבל מותר גם לי להגיד מה שאני חושב: אני לא חוזר בי מהדברים, עוד הייתי עדין מאוד. הספירה לאחור החלה", אמר.

קרב על הירושה? כ
ליברמן: יש כבר קרבות ירושה בליכוד | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות

לאחר הריאיון עלתה לשידור השרה מירי רגב, שהגיבה בחריפות לדברים של ליברמן ואמרה כי הוא משתף פעולה עם מפלגות ששוללות את ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית: "אני מחייכת ואומרת כמה שקרים אפשר להגיד במקביל? איך לא נלך לבחירות ותהיה ממשלה רחבה כשליברמן פוסל את החרדים? הממשלה הרחבה תהיה עם השמאל וגוש חוסם ערבי. הוא הפך לחבר של טיבי ואיימן עודה. זה הזוי".

"אני לא מתרגשת ממנו", הוסיפה רגב, " היו כבר כמה אנשים מהשמאל שכינו אותי 'בהמה'. מה יש עליי שק שרצים כמו שיש עליו (על ליברמן)? מה העוזר שלי יושב 7 וחצי שנים בכלא? הוא מתנהל רק לפי האגו, יש לו הרבה מה להסתיר, יד נעלמה עדיין לא הצליחה להביא לידי ביטוי את כל הנושאים שבודקים בעניינו. אז מה הוא יכול להגיד לי? שלא קראתי את צ'כוב? למה הוא קרא את צ'כוב? בינתיים אף אחד לא הלך לכלא בליכוד, אני מאמינה בחפותם. נחכה עד שבית המשפט יחליט אחרת. שניים מאנשי ליברמן בינתיים ישבו בכלא. אנחנו יודעים על הפרשה עם מבקר המדינה ומה הראיות בעניין מרטין שלאף. במקום להתעסק עם להעליב אחרים שיוותר על האגו ויגיד שהוא הולך לממשלת שמאל עם גוש חוסם ערבי".

מהליכוד נמסר בתגובה לריאיון: "ליברמן מודיע שהוא מחכה שהמנדט יעבור לגנץ והוא ממשיך לסרב להתחייב בקולו שיצביע נגד ממשלת מיעוט של השמאל שתיתמך בהקמתה על ידי המפלגות הערביות. הליכוד פועל להקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה, וכפי שהציע הנשיא בלי פסילה של אף מפלגה. מי שבולם אותה זה ליברמן שמתואם לחלוטין עם יאיר לפיד".