ברקע הצהרתו כי יבקש לעצמו חסינות, ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע אמש (רביעי) לממשלה באופן רשמי כי הוא חדל לכהן בתפקידיו כשר החל מאתמול וכי בכוונתו למנות שרים בימים הקרובים. עד כה כיהן נתניהו בתפקידי שר הבריאות, הרווחה, החקלאות והתפוצות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפי החוק כאשר שר מתפטר מתפקידו - התפקיד עובר לראש הממשלה, אך בשל המצב שלא מאפשר זאת נתניהו צריך למנות במקומו שרים, עד הרגע שהתפטרותו תיכנס לתוקף.

מוקדם יותר פורסם כי בקשת החסינות של ראש הממשלה יכולה להגיע אך ורק לוועדת הכנסת - אלא שמשום שאין ממשלת קבע, יש במקומה ועדה מסדרת שאמנם מתפקדת כמוה, אך לא מוסמכת לדון בבקשות חסינות.

כדי להקים ועדה מסודרת שתדון בכך צריך רוב פוליטי וגם את אישורו של יו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין, שנמצא כעת בחו"ל. יו"ר הוועדה המסדרת, חבר הכנסת אבי ניסנקורן מכחול לבן פנה לאדלשטיין כדי שיאשר לו לכנס את הוועדה עוד מחר, "לצורך דיון בהקמת ועדות הכנסות הקבועות, לרבות ועדת הכנסת".

כרגע מסתמן כי פגישת אדלשטיין-ניסנקורן על הקמת הוועדה שתדון בבקשת החסינות של נתניהו תתקיים ככל הנראה כבר ביום ראשון הקרוב. בלשכתו של אדלשטיין אמרו בתגובה לבקשתו של ח"כ ניסנקורן כי כדי לאשר כינוס שכזה צריך את חוות דעתו של יועמ"ש הכנסת, עו"ד איל בן ינון. בכחול לבן האשימו כי מדובר בדחיינות שנועדה לשרת את צרכיו הפוליטיים של ראש הממשלה.