דובר צה"ל הודיע כי יו"ר כחול לבן בני גנץ והרמטכ"ל אביב כוכבי ייפגשו היום (רביעי) כדי לדון בהתפתחויות האזוריות והאתגרים הביטחוניים. הפגישה מתקיימת באישור ראש הממשלה נתניהו ולאור בקשתו של גנץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתחילת החודש הסביר נתניהו בטקס השבעת חברי הכנסת ה-22 כי הקמת ממשלת אחדות היא צו השעה - ושיש לכך הצדקה ביטחונית מובהקת: "אנחנו עומדים היום בפני אתגר ביטחוני ענק שגדל והולך משבוע לשבוע, בחודש-חודשיים האחרונים ובמיוחד בשבועות האחרונים - זה לא ספין או גחמה, מי שיודע את הפרטים יודע עד כמה שהם נכונים".

יו"ר כחול לבן בני גנץ בוועידת המשפיעים 2019 (צילום: החדשות 12, החדשות12)
בני גנץ, ארכיון | צילום: החדשות 12, החדשות12

הקבינט המדיני-ביטחוני אף התכנס בתחילת החודש לדיון - לראשונה מזה חודשיים. זאת, בצל הערכות במערכת הביטחונית שאירן עלולה לגלות תוקפנות כלפי ישראל, כפי שעשתה בסעודיה כשתקפה את מתקני הפקת הנפט שלה. עוד עמד על סדר היום הביטחוני: מפגן כוח שקיים ארגון הג'יהאד האסלאמי לרגל 32 שנים להקמתו, כשבמהלך העצרת ההמונית שקיים הוצגו רקטות וטילים חדשים.

"אירן הולכת ומתחמשת", הזהיר נתניהו. "התעוזה שלה והחוצפה שלה הולכים וגוברים. היא תוקפת את נתיבי השיט הבינלאומיים, תוקפת בכל המקומות וגם תוקפת ישירות כלי טיס של ארה"ב ועכשיו את שדות הנפט בסעודיה, והיא אומרת בצורה הכי ברורה - ישראל תיעלם. זה ציטוט ולא תאוריה".

רה"מ המשיך והדגיש: "הם מאמינים בזה. הם חותרים לזה, ואנחנו צריכים לקחת אותם במלוא הרצינות. המציאות הזאת מחייבת אותנו להתעצם, להתחמש ולהמציא בידי לוחמינו וחיילינו כלי הגנה והתקפה בהיקף בעוצמה ובאיכות שלא הייתה לנו עד עכשיו זכרו ורשמו את דברי - הדבר הזה קורה מסביבנו ויש לו השלכה מיידית".

נתניהו וגנץ לוחצים ידיים בכנסת  (צילום: דוברות הכנסת)
באישור נתניהו: גנץ ייפגש עם הרמטכ"ל | צילום: דוברות הכנסת

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס גם הוא לאיומים על ישראל. "הקמת ממשלה איננה משאלת לב חברתית", אמר. "בימים אלה יותר מתמיד היא צורך כלכלי ביטחוני שכמותו לא ידענו כבר שנים רבות ויודעים זאת חברי ועדת החוץ והביטחון".