יו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן המשיך לתקוף היום (שישי) את השר אריה דרעי בריאיון ללוסי אהריש באירוע "מדברים ישראלית" בסינמה סיטי גלילות. כשאהריש שאלה אותו האם מדובר בבגידה ברמה האישית, ענה ליברמן ש"כן, לא קשור לפוליטיקה, ברמה האישית נקודה. מה שנקרא עושים Delete וזהו". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"יש דברים שלא יכולים לעבור על סדר היום, בטח מול החברים שלך, חברים של הרבה מאוד שנים שעברו מבחנים", הוסיף ליברמן. "זה בין חברים זה לא שייך לציבור ולא שייך לדעות פוליטיות. לפעמים אנשים רבים. אצלי זה יכול לקרות פעם אחת".

ליברמן הדגיש שמעבר לרמה האישית, יש להם חוסר הסכמה ברור במישור הפוליטי. "הגדרנו בצורה מאוד ברורה אנחנו לא יכולים לקבל את המציאות של היום – מהמודל ליבה ועד שירות צבאי ולאומי וזה אחד הדברים שנדרוש, וזה גם מה שדרשנו במשא ומתן", אמר.

יו"ר ישראל ביתנו, ומי שעמד במרכז הניסיונות הרבים להקמת ממשלה, התייחס גם להחלטה שלא להיכנס לממשלת ימין צרה בראשות נתניהו: "לו הייתי מנהל מלחמה אישית נגד נתניהו הייתי מצטרף מזמן לממשלת גנץ. זה לא המצב".

יו"ר ישראל ביתנו התבטא גם בנוגע לסוגיות המשפטיות של ראש הממשלה נתניהו. "לא צריך להאשים את כל התקשורת והשמאל. הטענות נגד מנדלבליט מגוחכות. ביבי עבד איתו צמוד שנים ארוכות", ציין. "אף אחד לא רוצה לראות רוה"מ בכלא. אבל כששוברים כללי משחק שוברים את כל הבית. צריך לקיים את החוק".

לפני כשבועיים ליברמן תקף את דרעי על התבטאויותיו בנוגע לעולים מחבר העמים והאשים את דבריו באנטישמיות. "אריה דרעי כתב אתמול שאני דרשתי שני מיליארד שקלים לעולים מחבר המדינות שלא עובדים ולא משלמים מיסים", אמר. "בנוסף לכך הטיל דרעי ספק באם נשארו יהודים ברחבי ברית המועצות לשעבר. מדובר לא רק בעלילה ובשקר גס, אלא באנטישמיות נטו ובגזענות לשמה".