כמעט חודש אחרי הבחירות – עדיין אין ממשלה באופק: ראש הממשלה נתניהו הודיע היום (שלישי) שהוא מבטל את נסיעתו שתכוננה לסוף השבוע ליפן. הסיבה לביטול: כינוס הקבינט וההבנה שהנסיעה תתקיים ביום החזרת המנדט להרכבת הממשלה לנשיא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקביל לביטול הנסיעה של נתניהו, במערכת הפוליטית מעריכים שנתניהו ימצה את כל הימים שניתנו לו להרכבת הממשלה כדי לנסות ולחלץ מליברמן אמירה מפורשת שלא ייתן יד לממשלת מיעוט של גנץ. מהלך שליברמן ככל הנראה לא יבצע – מכיוון שזהו מנוף הלחץ העיקרי שלו על נתניהו.

במהלך סיור בהרודיון שבמדבר יהודה ליברמן קרא היום שוב לממשלת אחדות לאומית: "קשה לדבר בחג סוכות על המחלוקת ועל הוויכוחים והמסקנה היחידה היא שעל כולנו להתכנס ‏סביב ממשלת אחדות לאומית ליברלית רחבה. יש מקום לכולם כפי שפירטתי במתווה".

ליברמן התייחס למסרים שנשמעו בתקשורת לגבי הרכב הממשלה האפשרי ואמר: "אנחנו אכן נשמח לשמוע מראש הממשלה שהוא מפרק את גוש החרדים והמשיחיים שלו ואז יש על מה לדבר".

לדבריו, בישראל ביתנו "מחכים עדיין לתשובה מצוות המו"מ של הליכוד על הבקשה שלנו להתחיל במפגשים ולגבש קווי יסוד המקובלים על רוב עם ישראל. ‏לצערי התשובה עדיין לא הגיעה אז יש לנו זמן ויש לנו סבלנות - נחכה".

עוד עקץ יו"ר ישראל ביתנו את נתניהו: "היחידי ששיתף לאורך שנים מאז ימי ערפאת והמפגשים בוואי פלנטיישן‏ עם הח"כים הערבים והרשימה הערבית זה נתניהו". ליברמן התייחס לדברי ח"כ עבד אל חכים חאג' יחיא מהרשימה המשותפת, שחשף את המגעים עם הליכוד: "שמענו את חאג' יחיא מספר איך הוא נהנה לשתף פעולה עם מיקי זוהר ונתן אשל וראינו וקראנו מאמרים של נתן אשל, ‏אז כרגע היחידי שמשתף פעולה גם בבחירת המבקר וגם בהקדמת חוק פיזור הכנסת זה היה הליכוד ונתניהו".