אמש פורסם כי יו"ר מפלגת העבודה-גשר עמיר פרץ ביקש לנאום בעצרת לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין ונענה בסירוב על ידי המארגנים, שהסבירו כי גנץ יהיה נציגו הבלעדי של גוש המרכז-שמאל מתוקף האחדות שהוא מסמל. בתגובה, שפע של תגובות זועמות הגיעו היום (רביעי) מכיוונן של מפלגות השמאל ונציגיהן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בציוץ של המחנה הדמוקרטי תקפו: "החלטת מארגני עצרת רבין להדיר את הנהגת השמאל מהבמה היא פגיעה במורשת רבין וטשטוש דרכו. יש בכך משום שיתוף פעולה נלוז עם מסע הדה-לגיטימציה כנגד השמאל הישראלי ומנהיגיו. אסור שגם מארגני העצרת יחששו מאמירות ברורות ונוקבות".

"ראוי שלקהל הרב שמגיע לעצרת ומאמין בשלום, שוויון ודמוקרטיה יהיה ייצוג הולם גם על הבמה", הוסיפו במחנה הדמוקרטי. "אנו קוראים למארגני העצרת להתעשת ולהבטיח כי גם לראשי מחנה השלום ומפלגות השמאל תינתן הבמה הראויה כדי לצקת תוכן אמיתי לזיכרון הרצח הפוליטי, לדרך השלום של רבין ולצורך יישומה כיום".

בני גנץ
"מסמל אחדות", בני גנץ | צילום: החדשות 12

ח"כ איציק שמולי תקף גם הוא את מארגני העצרת בתגובה להחלטת: "תזכורת למארגני העצרת שבאופן תמוה מסרבים לנוכחות מפלגת העבודה במוצאי שבת על הבמה: מטרת העצרת היא שימור מורשת רבין, ולא מחיקתה. ראש הממשלה יצחק רבין ז״ל, יו״ר מפלגת העבודה, נרצח כי הוביל בשמה מהלכים אידאולוגיים והיסטוריים, גם אם זה לא מסתדר עם טעמם ושיקוליהם של המארגנים".

ח"כ עומר בר-לב ממפלגת העבודה צייץ בתגובה: "עצרת רבין מביאה איתה שוב תהיות על זיכרון, שכחה, ושכתוב. פעם העלימו המילה 'רצח' ופעם הביאו איש ימין לנאום, כאילו רבין לא נרצח על דרכו. השנה החליטו למנוע מיו"ר העבודה לנאום ושנציגנו הוא גנץ, שוב תסמונת שכחה. לרבין היה מחנה ומפלגה - לא ניתן להעלים את מפלגת העבודה ומאבקנו על המשך דרכו".

"יצחק רבין נרצח כראש ממשלה שהיה יו"ר מפלגת העבודה, כשפעל למימוש אידאולוגיה של שלום בין מדינת ישראל למדינה פלסטינית", כתבה ח"כ מירב מיכאלי ממפלגת העבודה. "מפלגת העבודה ממשיכה להיאבק למען האידאולוגיה הזאת ולא סביר שהיו"ר שלנו עמיר פרץ לא ינאם בעצרת".

יו"ר מרצ לשעבר, זהבה גלאון, הגיבה גם היא להחלטה: "העצרת לזכרו של רבין בכיכר צריכה להיות עצרת שנותנת ביטוי למורשתו של רבין. טוב עשו המארגנים שהזמינו את בני גנץ וטעות שלא אפשרו לאנשי השלום עמיר פרץ, ניצן הורוביץ ואיימן עודה לנאום בכיכר. זו החלטה שמשכיחה שרבין נרצח בשל חתימתו על "הסכם אוסלו" והחתירה שלו להסכם שלום עם הפלסטינים".

נכדתו של רבין, נעה רוטמן, הגיבה גם היא לסערת העצרת: "אני מברכת על קיומה של העצרת וסומכת על המארגנים בהפעלת שיקול דעת. מציעה לכולם להתעסק באיך משמרים ומגדילים את הלקח של הרצח ולא את האגויים של המעורבים בפרשה".