דוהרים לבחירות: שעות לפני המועד שבו תתפזר הכנסת, יו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן פרסם היום (רביעי) פוסט בפייסבוק ותקף בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו. בפוסט הגיב לביקורת שהושמעה נגדו ולטענות שהוא מופעל בידי גורמים מחו"ל. "אולי אתה סוכן של גורמים עלומים ועשירים ממקומות שונים בעולם? אולי אתה הסוכן של ג'יימס פאקר?", תקף. "אז תסתכל בראי טוב טוב. שב עם עצמך ותעשה חשבון נפש".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ליברמן תקף את נתניהו גם על התנהלותו המשפטית והפוליטית. "לידיעת ראש הממשלה ומקורביו, עברתי לא מעט חקירות ומעולם לא חששתי מהן, מעולם לא הסתתרתי מאחורי חסינות", כתב. "אם הייתי רוצה לתקוף או לפגוע בך אדוני ראש הממשלה במקום הכי רגיש, הייתי מזכיר לך את דבריך בשנת 2008 על ראש ממשלה אחר, אהוד אולמרט".

"ההבדל בינינו שאצלי מעולם המטרה לא קידשה את האמצעים ומעולם לא החלפתי עקרונות בכיסא", תקף ליברמן. "לו הייתי מתנהל כפי שאתה מתנהל, הייתי מצטרף לממשלת מיעוט עם 'כחול לבן' ללא היסוס".

עוד הצהיר ליברמן: "לאחרונה אני מזהה קפיצת מדרגה בהשמצות, בסילופים ובגרסאות זדוניות נגדי באופן אישי ונגד משפחתי וסביבתי הקרובה, היוצאים מבית היוצר של רחוב בלפור". בעקיצה נגד נתניהו כתב: "כנראה שבגילך זכרונך בוגד בך ושכחת שתמכתי במתווה הנשיא שהעניק לך, ולא לבני גנץ, זכות לכהן ראשון כראש ממשלה".

ליברמןו ימסור הצהרה, הכנסת תדון על תאריך הבחירות

היום בצוהריים ליברמן צפוי לכנס מסיבת עיתונאים בכנסת, שבמסגרתה ייתן הצהרה פוליטית. להערכת גורמים בכנסת, ולאור הפוסט מהבוקר, ליברמן לא אמור להפתיע במהלך דרמטי ברגע האחרון. הצעת החוק לפיזור הכנסת הוגשה באופן רשמי אתמול בידי חברי הכנסת אבי ניסנקורן, מיקי זוהר, שלמה קרעי וצבי האוזר, ולפיה הכנסת ה-22 צפויה להתפזר לפני תום כהונתה, והבחירות לכנסת ה-23 נקבעו ל-2 במרס.

החוק אמור לעבור היום בשלוש קריאות, כשהאישור הסופי צפוי להיות רק בחצות הלילה כדי להשאיר מקום להפתעות, שכרגע נראות לא סבירות כלל. ההצבעה הראשונה על החוק צפויה לצאת לדרך בתשע וחצי בבוקר בוועדה המסדרת. יתר ההצבעות יתחילו משעות הצוהריים. ב-11:00 יתחילו הדיונים במליאת הכנסת. שתי ההצעות יובאו לאישור בקריאה טרומית, בקריאה ראשונה, בקריאה שנייה ובקריאה שלישית. ההצבעות במליאה ימשכו במשך כל היום, עד הלילה. 

 בדברי ההסבר להצעה נכתב כי בנסיבות החריגות שנוצרו, ולאחר שתי מערכות בחירות סמוכות שבהן לא כוננה ממשלה, מוצע לפזר את הכנסת העשרים ושתיים. עוד נכתב כי מוצע לקיים בחירות חדשות לכנסת העשרים ושלוש ביום ו' באדר התש"ף, ה-2 במרס 2020, כך שתקופת הבחירות לכנסת העשרים ושלוש תימשך 82 ימים במקום 90 ימים.

אתמול חשף ח"כ אביגדור ליברמן, בתגובה לדיווח בחדשות 12, את ההצעות מרחיקות הלכת שהציעו לו ממפלגת הליכוד. בפוסט בפייסבוק הצהיר ליברמן: "הוצע לנו כל תפקיד אפשרי בממשלה ובכנסת. כל זה רק שנסכים להכנס לממשלה צרה, בניגוד להבטחתינו לבוחר".

יו"ר ישראל ביתנו הוסיף: "בימים האחרונים הופעל על 'ישראל ביתנו' מסע לחצים ופיתויים כפי שאני לא זוכר מאז שהתחלתי את דרכי בפוליטיקה הישראלית". ליברמן הוסיף: "אני גאה בחבריי למפלגה. אנחנו המפלגה היחידה בארץ שמסוגלת לקבל החלטות אך ורק לטובת מדינת ישראל, ובניגוד מוחלט לאינטרסים הפוליטיים והאלקטורליים שלה".