"נתניהו יקבל את הצ'אנס האחרון שלו, נקודה. הוא יצטרך לעשות את העבודה שלו - ולהביא אותה" - כך אמר אמש (רביעי) חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד בריאיון למהדורה המרכזית, שעות לפני פיזור הכנסת.‎  
 
 
ח"כ ביטן התעקש שכחול לבן נושאת באחריות להליכה לבחירות ואמר: "כחול לבן אומרים 'תוותר על חסינות נהיה מוכנים לדבר', הם לא אומרים שהם מוכנים כבר לסכם את כל העניינים, אז זה סתם לוותר על חסינות מבלי שיש לו משהו ממשי ביד או ממשלת אחדות, ודבר שני – זו זכות לגיטימית של כל אדם, חבר כנסת. הוא עוד לא החליט. מצד שני, וודאי שאין לו רוב. אין לו רוב בכנסת הזאת. אז למה הם דואגים?".

"ללכת לבחירות – כחול לבן רצו הרבה יותר מהליכוד. בהתחלה נתניהו רצה באמת ובתמים ללכת לממשלת אחדות, עם הזמן יכול להיות שהוא אמר שהוא ילך על הצ'אנס שיוציא 61 מנדטים ... הוא ביקש חצי שנה להישאר בממשלה שהיא ממשלה בלי בחירות, על מנת להתקדם קדימה. הם לא רצו את זה. הוא ביקש גם דברים מסוימים והם לא רצו. הם רצו בחירות", הוסיף ביטן.

ביטן: כשדרעי היה מואשם הוא הביא 17 מנדטים

חבר הכנסת אמר במהלך הריאיון כי "אני חושב שהפעם הזאת זה הצ'אנס האחרון בעצם של נתניהו ויכול להיות שהוא כן יוכל להביא 61 מנדטים ולא צריך כבר מראש להגיד שהוא לא יוכל לעשות את זה. לדעתי רוב הבוחרים של הימין שלא הלכו להצביע, כן ילכו והסיכוי קיים. אני מזכיר - בזמנו, אריה דרעי היה לו כתב אישום. קיבל 17 מנדטים. זה לא פסול שרוב הציבור שתומך בנתניהו ובימין ילך להצביע דווקא בגלל זה".

עם זאת הוא תיאר כי בעיניו, "מה שחשוב זה ראש הממשלה. הוא עומד לבחירה, הוא מרכיב את הממשלה. ודאי שאם לא יקבל את המנדטים הליכוד לא יוכל להרכיב את הממשלה כמו שאנחנו רוצים, ולכן כולם מסביב זה לא קובע כלום. מה שקובע זה לגביו. ולגביו, רוב העם שקשור בנו, עזבו את הצד השמאלי של המפה, הם רואים, חושבים, שעשו לו עוול יבוא ויצביעו בשבילו".

"יש 10 מנדטים שלא יצביעו לליכוד בלי נתניהו"

"נתניהו יקבל את הצ'אנס האחרון שלו, נקודה", אמר חבר הכנסת. "הוא יצטרך לעשות את העבודה שלו, נקודה. הוא יצטרך לעשות את העבודה ולהביא אותה". כשנשאל אם הוא בטוח שזאת הפעם האחרונה של נתניהו הוא אמר: "וודאי – כי אם הוא לא יקים ממשלה פעם הבאה. קודם כל, הוא יביא הרבה מנדטים לליכוד ואין על כך בכלל ויכוח. רק הוא יכול. יש 10 מנדטים שלא יצביעו ליכוד אם הוא לא יעמוד בראשות הליכוד".

כשנשאל אם המפלגה תצטרך לאלץ את נתניהו לעזוב אם לא יצליח להרכיב ממשלה הוא אמר: "תלוי בתוצאות. צ'אנס אחרון להביא את ה-61 מנדטים ולהרכיב ממשלה באופן עצמאי. כמובן שאנחנו נבחן את העניין לפי תוצאות הבחירות ... עכשיו אנחנו מקבלים את הצ'אנס הנוסף ואנחנו צריכים לקחת אותו בשתי ידיים. אני מאמין שהוא יוציא 61 מנדטים, ואם לא – כמובן שנבחן את העניין".