לאחר שאמש הגישה "עוצמה יהודית" לוועדת הבחירות של הכנסת בקשה לפסול את יאיר לפיד מלהתמודד בבחירות הקרובות, מס' 2 בכחול לבן הגיב היום (שישי) בחריפות ותקף את איתמר בן גביר. לפיד תקף: "אין לו מקום בבית המחוקקים, הוא הורשע בתמיכה בארגון טרור". יו"ר עוצמה יהודית השיב: "לפיד מסכן את הדמוקרטיה הישראלית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוצמה יהודית פנתה לוועדת הבחירות בדרישה לפסול את ח"כ לפיד והרשימה הערבית המשותפת מלהתמודד בבחירות. בבקשת הפסילה שהוגשה נגד הרשימה המשותפת, צוינו ביקוריהם של חברי הכנסת מהרשימה את אסירים ביטחוניים ומחבלים שיושבים בכלא הישראלי – כפי שנחשף השבוע בחדשות 12.

על לפיד טענו ב"עוצמה יהודית" כי דבריו גזעניים כלפי חרדים, בעקבות הסרטון שפרסמה מפלגתו ובה הוצגו ליצמן ודרעי כמי שגוזלים את כספה של ישראל.

 

 

לפיד הגיב לבקשת הפסילה וכתב: "‏איתמר בן גביר בניסיון עלוב לפסול אותי מהכנסת. בן גביר שהורשע בעבירות פליליות, בהן התפרעות, הפרעה לשוטר, הסתה לגזענות ותמיכה בארגון טרור. לבן גביר אין מקום בבית המחוקקים של מדינה יהודית".

בן גביר הגיב בציוץ משלו: "‏יאיר, גזענות זה דבר מגעיל. אתה שונא את האחים שלך, שונא את כל מי שלא חושב כמוך ושום דמגוגיה זולה לא תעצור את זה -  ולכן צריך לפסול אותך מלהתמודד בבחירות. אתה מסכן את הדמוקרטיה הישראלית".

 

 

המחנה הדמוקרטי: יש לפסול את כל רשימת עוצמה יהודית מלרוץ לכנסת

רשימת המחנה הדמוקרטי בהנהגת הורוביץ, שפיר וברק עתרה לוועדת הבחירות המרכזית בבקשה לפסול את רשימת עוצמה יהודית מלהתמודד לכנסת ובבקשה לפסול את בנצי גופשטיין מלהתמודד לכנסת.

חברי הכנסת תמר זנדברג ועיסאווי פריג' אשר הובילו את העתירה נגד הרשימה בבחירות הקודמות יחד עם סתיו שפיר, הרב גלעד קריב והתנועה הרפורמית, הצטרפו גם הם לעותרים.

ב'מחנה הדמוקרטי' מסרו כי הדרישה היא לפסול את כל רשימת "עוצמה יהודית" מלהתמודד, כיון שהרשימה פוגעת ביסודות הדמוקרטיה, מסיתה לגזענות, שנאה, משמיצה את אזרחי ישראל הערבים ומסיתה כנגדם בכינויים בזויים.