רדא מנצור, שגריר ישראל בפנמה, פרסם אתמול (שבת) פוסט נוקב על הבידוק בנתב"ג וטען ליחס משפיל. ברשות שדות התעופה מיהרו להתנער מההאשמות ולגבות את העובדת - בתגובה שגררה ביקורת רבה. הבוקר (ראשון) משרד החוץ הגיב לסיפור והודיע כי המקרה ייבחן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

בפוסט שפרסם מנצור כתב: "מחסום הכניסה לנתב"ג. המאבטחת: מאיפה אתם מגיעים? נהג ההסעה: מעוספייה. מאבטחת: תראה לי תעודה מזהה. נהג מציג תעודה. המאבחת סוקרת במבטים ארוכים את כולנו אחד אחד. מתעכבת על פני הבת הקטנה שלי ומסכמת: טוב אתה יכול להמשיך".

השגריר הוסיף כי בתו אמרה לו: "זה כל כך מרגיז איך היא דיברה אליך בזמן שאתה כל הזמן ענית לה בנימוס. אני חושב לעצמי במטוס באמצע הלילה: נתב"ג תלכו לעזאזל. שלושים שנה של השפלה ועוד לא סיימתם. פעם הייתם מפרקים אותנו בטרמינל היום התקדמנו ואני חשודים רק במחסום הכניסה. אגב עוספייה היא לא כפר בשטחים אלא מקומו של בית הקברות המרכזי לחללי צה"ל הדרוזים".

 

ברשות שדות התעופה מסרו בתגובה לטענות: "הבידוק הביטחוני בנתב"ג הינו ללא הבדל דת, גזע או מין ובאופן שוויוני. כשאתה פוגש למעלה מ-25 מיליון נוסעים בשנה יש מי שיבחר להיפגע ממפגש עם מאבטחת שעושה עבודתה. עוד בטרם בוצע תחקיר ומקריאת הפוסט אין פסול בעבודת הסורקת".

דובר רשות שדות התעופה הוסיף: "גם מיטב חברי כמו חברייך ובני משפחתנו קבורים בבתי קברות צבאיים. אני מציע לכבוד השגריר שיגיד לבת שלו בפעם הבאה שהסורקת עושה הכל כדי להגן עליה ועל המדינה". הערות אלו זכו לביקורת רבה ברשתות החברתיות ואף מצד אנשי ציבור.

ממשרד החוץ נמסר הבוקר: "המקרה ייבחן. אנחנו מאמינים שהמפגש המתרחש בנקודות הכניסה והיציאה מהארץ, בין אזרחים ומבקרים בישראל לבין משרתי הציבור, כולל אלה האמונים על נושא הביטחון, צריך להעשות במקצועיות ובה בעת להיעשות מתוך תפיסה של שירותיות ולהתקיים מתוך כבוד הדדי".