האם הפעם המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד יזכה להקלה בתנאי שחרורו ויורשה להגיע לישראל? בריאיון בלעדי ומקיף לחדשות 12 בביתו, הוא מספר שאשתו חלתה והוא אינו יכול לטפל בה כראוי בגלל המגבלות שהוטלו עליו. בנוסף, בריאיון גילה: "פניתי לראש הממשלה נתניהו וביקשתי ממני להתקשר אישית בענייני לנשיא טראמפ". נתניהו בעקבות הריאיון: "מחויב להשבתו לישראל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתחילת הריאיון, פולארד מסביר מדוע החליט להיחשף ולדבר דווקא עכשיו. "זה נושא חשוב מאוד שצריך לדבר עליו ולפרסם כרגע, זה עניין של חיים ומוות", אמר. "זה נושא הומני גדול, משבר שלי ושל אשתי".

בריאיון, סיפר פולארד כי אשתו חלתה בסרטן השד בפעם השלישית, והפעם הסרטן גם התפשט לגופה. "הבעיה היא עם תקופת המבחן שלי. אני לא יכול לטפל באשתי באופן אקטיבי", סיפר. "אנחנו רוצים לטפל בה בבית חולים בברוקלין, אבל אני לא נייד אז אני לא יכול לצאת וללכת למקומות. אם קורה משהו באמצע הלילה – אני לא יכול לעזוב את הדירה איתה".

פולארד הוסיף: "באופן מידי יצרתי קשר עם ראש הממשלה נתניהו דרך השגריר בוושינגטון רון דרמר. עדכנתי והעברתי לו דוח רפואי מפורט וביקשתי עזרה".

בריאיון, חשף פולארד שפנה ישירות לנתניהו בבקשה להתערב באופן ישיר בנושא ולבקש מהנשיא טראמפ להתערב בתנאי השחרור שלו. "הוא ענה שהוא הוא מתכוון להתערב בנושא. הוא היה בהלם כששמע על זה", אמר. "אני מקווה שהנשיא יקצוב את תקופת המבחן שלי כך שאוכל לטפל באשתי. אסתר רעייתי הכירה את נתניהו".

זמן קצר לאחר הריאיון המקיף לחדשות 12, ברשת נפתחה עצומה הקוראת לממשלה בישראל להעלות את ג'ונתן פולארד לארץ בשל מחלת רעייתו. העצומה כבר זכתה לכ-1,400 חתימות התומכות במטרה.

מלשכת ראש הממשלה נתניהו נמסר בעקבות הריאיון: "ישראל נותרה מחויבת להשבת ג'ונתן פולארד. ראש הממשלה ימשיך לפעול עד להשבתו לישראל".

סייע להכנת הכתבה: כרמל ליבמן.