שר החוץ ישראל כץ אמר הערב (שבת) כי שגריר ישראל בארה"ב, רון דרמר, אמר על דעת עצמו כי ישראל נכונה להתיר את כניסתן של חברות הקונגרס האמריקניות תומכות החרם, וכי ראש הממשלה ויועציו סברו מראשית הדרך כי יש למנוע את הגעתן ארצה. זאת בדומה לדיווח של ערד ניר באולפן שישי. בריאיון ל"פגוש את העיתונות" תקף כץ את השתיים, ראשידה טאליב ואילהן עומר, ואמר כי הן חיפשו פרובוקציה בלבד. 

אילהן עומאר וראשידה טאליב (צילום: רויטרס)
טאליב ועומר | צילום: רויטרס

כץ עומת עם הטענה שדרמר מקורב מאוד לנתניהו ולכן קשה מאוד להאמין שהוא אמר את הדברים על דעתו בלבד וללא הדרכה מפורשת של ראש הממשלה, אך כץ טען כי השרים הרלוונטיים נועדו עם נתניהו בנושא ביום שלישי וברביעי, ואז התקבלה ההחלטה שלא להתיר את כניסתן. מדבריו עולה כי ההחלטה התקבלה לפני הציוץ של הנשיא טראמפ, שתמך בהחלטת ישראל, ולא בשל לחצים מהבית הלבן.

רון דרמר העיד בתיק 1000 (צילום: מרים אלסטר /פלאש 90)
רון דרמר | צילום: מרים אלסטר /פלאש 90

עוד אמר שר החוץ כי הוא מאמין שיהיה ראש הממשלה בעידן שאחרי נתניהו. בריאיון ציין כץ כי היחסים בינו לבין נתניהו טובים, למרות דיווחים שונים בתקשורת, וכי הוא "שמח ללמוד ממנו ולעבוד עמו יחד".

סקר החדשות - מתמודדדים בליכוד (עיבוד: החדשות12)
תוצאות הסקר של החדשות 12 online | עיבוד: החדשות12

לכץ הוצגו תוצאות הסקר שפורסמו באפליקציית החדשות 12, שלפיהם רק 9% ממצביעי הליכוד רואים בו מועמד אפשרי שבו יתמכו לאחר שנתניהו יסיים את דרכו הפוליטית. שר החוץ זלזל בתוצאות ואמר כי מדובר ב"שטויות". לדבריו, הוא מכיר את מעמדו בליכוד ויודע שהוא עשוי להיבחר לעמוד בראש התנועה אחרי נתניהו.