בצל הסערה סביב הפרסומים על המגעים שקיימה על כניסה לליכוד, שרת המשפטים לשעבר ויו"ר "ימינה" איילת שקד התייחסה הבוקר (שלישי) לדברי גורם מדיני, לפיו בישראל פעלו לעודד טרנספר מרצון לתושבי רצועת עזה. שקד הביעה תמיכה במהלך: "זה אינטרס של ישראל וגם של חלק מתושבי הרצועה. צריך להקל על מי שרוצה להגר מפה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בריאיון לגלי צה"ל אמרה שקד על הפרסום: "זה נקרא עידוד הגירה, דחפתי אליו במשך שני רבות בקבינט. ישראל התנהגה כמו חלם כשלא אפשרה לתושבי רצועת עזה להגר ולצאת. במדינות רבות בעולם יש יציאה, כניסה, תזוזה והגירה". יו"ר ימינה הבהירה כי לתפיסתה מי שרוצה להגר מעזה – צריך לאפשר לו את זה.

"האינטרס של ישראל וגם של חלק מתושבי רצועת עזה שרוצים לעזוב, צריך לאפשר להם בצורה נוחה וקלה", אמרה בריאיון. "בעזה יש פיצוץ אוכלוסין, זו רצועה מאוד צפופה. הגיע הזמן שישראל תתעורר ותאפשר למי שרוצה לעזוב, ללכת".

גורם מדיני: ישראל פנתה למדינות בבקשה לקלוט תושבי עזה

ברקע הביקור של ראש הממשלה נתניהו באוקראינה, גורם מדיני חשף אמש (שלישי) כי מדינת ישראל הסכימה בשנה האחרונה לפתוח שדה תעופה בדרום עם שאטלים מרצועת עזה – אם תהיה מדינה שמוכנה לקלוט אותם.

אותו גורם, שלא הזדהה בשמו, אמר כי הממשלה פנתה למדינות במזרח התיכון ובמקומות נוספים בעולם אך עד כה לא ניתנה תשובה. עוד הוסיף הגורם כי אף מדינה לא רוצה לקלוט פלסטינים מעזה, ולדבריו האוכלוסייה שם מוחזקת כבני ערובה, ואם היו יכולים לצאת - היו יוצאים. בשנת 2018 היגרו כ-35 אלף פלסטינים מרצועת עזה.

נתניהו התייחס לפרסום ב"הארץ" לפיו בניסיונות שקד לחזור לליכוד היא העבירה לרה"מ באמצעות נציגים, מסר שהיא תפעל לחסינותו. "שקד הייתה יכולה להיכנס לליכוד כמו כל אחד אחר, אילו רצתה. אבל היא לא רצתה. היו לכך הערות מכמה אנשים בליכוד ולא שקלתי לשריין אותה", אמר.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום