יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, תקף בסוף השבוע בחריפות את ראש הממשלה שנרצח יצחק רבין וטען כי "רבין רצח ניצולי שואה באלטלנה". הדברים עוררו סערה וגררו ביקורת רבה גם מצד משפחתו של רבין ז"ל, והערב (שבת) הגיב נתניהו לדברים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני לא מסכים עם הדברים שכתב בני יאיר על יצחק רבין ז"ל", הודיע נתניהו עם צאת השבת. "עמדותיו של יאיר הן שלו בלבד ועל דעתו", הוסיף..

יובל רבין, בנו של ראש הממשלה המנוח, הגיב היום לציוץ של יאיר נתניהו: "לקבוע שרבין רצח ניצולי שואה זה המשך ישיר לפוסטר של רבין במדי אס-אס", כתב והוסיף: "אולי הפעם היועץ המשפטי לממשלה יפעל נגד המסיתים?".

יובל רבין בטקס זיכרון לאביו, יצחק רבין ז"ל (צילום: מארק ישראל סלם, פלאש/90 )
יובל רבין ליד תמונת אביו | צילום: מארק ישראל סלם, פלאש/90


בנוסף, רבין הבן שיתף סרטון עם הדברים שנשא רה"מ נתניהו בישיבה מיוחדת של הכנסת לזכר יצחק רבין שהתקיימה ב-1 בנובמבר 2017. בסרטון, אומר רה"מ נתניהו: "תתפלא יובל, אני מבין את הכאב שלך אל מול גלי ההכפשות וההשמצות נגד אביך, האמן לי -  אני מבין את זה". לצד הסרטון ששיתף, כתב יובל רבין: "לא האמנתי לו".

זמן קצר לאחר הגיב יאיר נתניהו הגיב לציוץ וכתב: "איזה פוסטר? הדף A4 שהחזיק סוכן השב"כ שמפנייה? אז בוא תספר מה בדיוק קרה באלטלנה. למה רבין התכוון כשאמר "דפקנו אותם במים? אתה רוצה להגיד ש-1) להגיד עובדה היסטורית זאת הסתה? 2) אפשר להסית נגד אדם שכבר מת?".

מוקדם יותר היום גם נכדתו של רבין, נועה רוטמן הגיבה על המתקפה של יאיר נתניהו נגד סבה ועל כוונתו של ח"כ עמיר פרץ להגיש נגדו תביעת דיבה. באירוע שבתרבות הסבירה מועמדת המחנה הדמוקרטי כי תביעת דיבה זו "ריקה מתוכן".

 

"בעבר כשפרסמו על סבא שלי כל מיני שקרים כמו זה שהוא אושפז וטופל במכות חשמל ב-1948 ועוד כל מיני קישקושים, ניגשנו ליועץ המשפטי ויינשטיין, וביקשנו להגיש תביעת לשון הרע". היא הסבירה: "לפי החוק בישראל רק לאנשים חיים יש זכות לשם טוב, ולכן היינו צריכים את אישורו".

 

השריפה באונייה אלטלנה (צילום: צ'סניק פרד, באדיבות באדיבות ארכיון צה"ל במשרד הביט)
הירי לעבר אלטלנה | צילום: צ'סניק פרד, באדיבות באדיבות ארכיון צה"ל במשרד הביט

 

 

 

 "מעניין שאותה לשלשת פה דיבר על זה שויינשטיין הוא מינוי פוליטי, ובאופן 'מפתיע', אותו מינוי פוליטי סירב לטפל בזה", הוסיפה בהתייחסות ליאיר נתניהו. "לכן, הפנייה של עמיר פרץ ושל מפלגת העבודה היא ריקה מתוכן. אין אפשרות להגיש תביעת דיבה על דיבתו של המת. מה שכן יש אפשרות זה ללכת לקלפי ולהצביע לפי צו מצפונכם ולהסיר מעלינו את השיקוץ המשסה הזה כדי שנוכל לחזור להתווכח על אידיאולוגיה, ולא להטיל בוץ".

הערב ב-20:00 מתוכננת מחאה בכיכר רבין תחת הכותרת "נלחמים על מורשת רבין", בין היתר בהשתתפות אנשי מפלגת העבודה. במהלך האירוע ידליקו הפעילים נר ויקרינו את אירועי ההסתה שקדמו לרצח. המארגנים טוענים כי "יאיר נתניהו ביזה אמש בצורה מבחילה את רה"מ יצחק רבין ז"ל והאשים אותו ברצח ניצולי שואה - אנחנו נילחם ונגן על מורשת רבין ועל כבודו של יצחק ז"ל".

עוד כתבו מארגני האירוע: "לא ניתן לבן של האיש שעמד על המרפסת והיה ממנהיגי ההסתה שהביאה לרצח רבין, לרקוד לו על הדם. הערב עומדים מול ההסתה של משפחת נתניהו".