דבריו של בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו נגד יצחק רבין ז"ל ממשיכים לעורר סערה: יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ הנחה היום (שבת) את היועצים המשפטיים של מפגלתו להכין תביעת דיבה נגד יאיר נתניהו. "כמי שמופקד על מורשת רבין, לא אאפשר את הכפשתו של גיבור ישראל", אמר פרץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עמיר פרץ תקף את בנו של ראש הממשלה ואמר: "אני אלחם על דרכו של רבין ולא אתן לרעיונות חולניים של אנשים חולניים לשכתב את ההיסטוריה ולפגוע בשמה של המפלגה ובשמי. כמי שמופקד על מורשת רבין וממשיך דרכו לא אאפשר את השחרת דרכו של גיבור ישראל במלחמה ובשלום".

עמיר פרץ בועידת המשפיעים 2019
"לא אתן לאנשים חולניים לשכתב את ההיסטוריה" | צילום: החדשות 12

זמן קצר אחרי שיו"ר העבודה-גשר, עמיר פרץ, הודיע כי בכוונתו לתבוע דיבה את יאיר נתניהו – נכדתו של יצחק רבין ז"ל, נועה רוטמן אמרה באירוע "שבתרבות" כי תביעת הדיבה "ריקה מתוכן".

מועמדת המחנה הדמוקרטי רוטמן נימקה את טענתה והסבירה: "בעבר כשפרסמו על סבא שלי כל מיני שקרים כמו זה שהוא אושפז וטופל במכות חשמל ב-1948 ועוד כל מיני קישקושים, ניגשנו ליועץ המשפטי ויינשטיין, וביקשנו להגיש תביעת לשון הרע". היא הסבירה: "לפי החוק בישראל רק לאנשים חיים יש זכות לשם טוב, ולכן היינו צריכים את אישורו".

רוטמן תקפה את דבריו של יאיר נתניהו ואמרה: "מעניין שאותה לשלשת פה, דיבר על זה שויינשטיין הוא מינוי פוליטי, ובאופן 'מפתיע', אותו מינוי פוליטי סירב לטפל בזה. לכן, הפנייה של עמיר פרץ ושל מפלגת העבודה היא ריקה מתוכן".

חברת המחנה הדמוקרטי נועה רוטמן
חברת המחנה הדמוקרטי נועה רוטמן | צילום: פלאש 90

"אין אפשרות להגיש תביעת דיבה על דיבתו של המת", טענה. "מה שכן יש אפשרות זה ללכת לקלפי ולהצביע לפי צו מצפונכם ולהסיר מעלינו את השיקוץ המשסה הזה כדי שנוכל לחזור להתווכח על אידיאולוגיה, ולא להטיל בוץ".

אמש, יאיר נתניהו עורר סערה אחרי שתקף את ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל: "עבר על החוק עשה הרצאות באמריקה בעודו עובד ציבור". במפלגת העבודה לא נשארו חייבים: "מה ניתן לצפות ממי שאביו עמד על המרפסת בכיכר ציון בראש מסע ההסתה?".

רבין עבר על החוק עשה הרצאות באמריקה בעודו עובד ציבור הרוויח הון תועפות. שעלו עליו הפיל את התיק על אשתו, וסגר אתזה בשיחת סלון נעימה עם אהרון ברק. רבין רצח ניצולי שואה באלטלנה. רבין הביא לפה את ערפאת ועוד עשרות אלפי מחבלים מטוניס והביא למותם של 2000 ישראלים

כתב החדשות ציון נאנוס ציטט את דבריו של העיתונאי קלמן ליבסקינד. חברת הכנסת סתיו שפיר הגיבה לציוץ והמליצה לעיתונאי ליבסקינד שלא להשוות בין המנהיגים. הסערה החלה כשבתגובה בנו של ראש הממשלה השיב לשפיר: "רבין עבר על החוק עשה הרצאות באמריקה בעודו עובד ציבור הרוויח הון תועפות".

הוא הוסיף: "שעלו עליו הפיל את התיק על אשתו, וסגר אתזה בשיחת סלון נעימה עם אהרון ברק. רבין רצח ניצולי שואה באלטלנה. רבין הביא לפה את ערפאת ועוד עשרות אלפי מחבלים מטוניס והביא למותם של 2000 ישראלים".

סתיו שפיר
חברת הכנסת סתיו שפיר | צילום: מרים אלסטר לפלאש 90

במפלגת העבודה-גשר הגיבו בחריפות לדברים של בנו של ראש הממשלה. "אנו מגנים בכל תוקף את דברי הבלע החמורים של יאיר נתניהו נגד ראש הממשלה המנוח יצחק רבין ז"ל, אך מה ניתן לצפות ממי שאביו עמד על המרפסת בכיכר ציון בראש מסע ההסתה", נכתב בתגובת המפלגה. "נמשיך להוביל את מורשתו ודרכו של יצחק רבין והיא זו שתנצח".

מזכ"ל מפלגת העבודה, עו"ד ערן חרמוני מסר: "התפוח נפל הכי קרוב שאפשר לעץ. בעצם הוא ממש על העץ. ‏לא מתפלא בכלל שהבן של האיש שעמד על המרפסת והיה ממחוללי ההסתה שהובילה לרצח רבין, הוא גם זה שרוקד לו על הדם היום".