נועה רוטמן, נכדתו של ראש הממשלה יצחק רבין ומועמדת מטעם רשימת "המחנה הדמוקרטי", הגיבה הערב (ראשון) בתכנית "חמש עם רפי רשף" לציוץ של יאיר נתניהו, בו האשים את סבה ש"רצח ניצולי שואה באלטלנה". רוטמן טענה שכל מילה מדבריו היא שקר ודרשה מכל מפלגות הימין להתנער מהאמירות. "ילדים הם חלון ראווה של ההורים שלהם, ודי לחכימא ברמיזא", אמרה בראיון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

רוטמן הסבירה למה לא הגיבה בטוויטר: "אני אגיד לך את האמת זה לא שלא חשבתי על הרעיון הזה, אני שואלת את עצמי שאלה שנשמעת אולי מיתממת אבל  - 'למה זה עניין רק שלנו?'. אני הייתי מצפה גם מדוברות 'ימינה', גם מדוברות הליכוד, להתנער מהדברים".

רוטמן גם לא התלהבה מהגינוי שפרסם רה"מ נתניהו, ואמרה עליו שהוא הגיע "באיחור קטן וכשכל המקהלה המתוזמרת והמסיתה ממשיכה להגיד 'הוא לא אמר שום דבר לא נכון'". "אני, כמו רוב עם ישראל, מזועזעת מנומך הלשון", הוסיפה רוטמן. "מהעובדה ש-24 שנים מתחת לרגבי האדמה לא שינו כהוא זה, ולא שלחו אף אחד לעשות שום חשבון נפש על השקרים, ההסתה והעלבון המתמשך נגד גיבור ישראל, שנורה בשלושה כדורים בגבו. זו לא משימה של משפחה אחת".

רוטמן שבה וטענה ש"עובדתית היסטורית - כל המילים שלו הן שקר, מתחילתן ועד סופן. אנחנו פוגשים את זה כל פעם מחדש – האם אדון יאיר נתניהו יודע משהו שלא ידע מנחם בגין ז"ל? הרי לו הטיעונים השקריים האלה של הימין הקיצוני והתועלתני, לא הימין האידיאולוגי אלא הימין המסית, אילו הטיעונים האלו היו אי פעם נכונים האם הייתה מתכוננת מערכת יחסים אישית כל כך תקינה ומכבדת בין מנחם בגין לבין סבא שלי?"